Matka požiadala svoju dcéru o plat, ak chce, aby jej strážila ročného syna…

Matka požiadala svoju dcéru o plat, ak chce, aby jej strážila ročného syna…

14 mája, 2022 0 Od Redakcia

Ak sa chystáte založiť rodinu, musíte sa postarať o veľa vecí. Musíte sa napríklad rozhodnúť či zostanete s dieťaťom doma, či budete pracujúcou matkou alebo kto bude strážiť vaše dieťa, keď budete v práci. Našťastie, väčšina z nás má babičku a dedka, ktorí sú nám vždy k dispozícii, aby nám pomohli a strávili čas so svojimi vnúčatami.

Zdá sa však, že táto babička to vníma inak, pretože vyhliadka na to, že bude baviť svoje ročné vnúča, ju pripravuje jednak o prácu, ktorá ju živí a jednak o osobný voľný čas.

V príspevku, ktorý zverejnila na sociálnych sieťach, preto vysvetlila, prečo žiada od svojej dcéry plat, ak bude strážiť jej ročného syna.

Babičkin príspevok

„Moja 29-ročná dcéra má ročného chlapčeka a čoskoro sa vráti do práce. Pracuje 5 dní v týždni od 7:30 do 15:00. Pred niekoľkými dňami ma požiadala, či by som si malého nemohla nechať 2-3 dni v týždni.

Zatiaľ je to dobré. Samozrejme, že by som chcela tráviť čas s vnukom, ale dcére som vysvetlila, že chcem dostávať 12 dolárov na hodinu. Odpovedala mi, že mi môže zaplatiť 10 dolárov na hodinu, keďže ona dostáva 22 dolárov na hodinu zo svojej práce.

Ale ona musí pochopiť, že mám svoj život a svoju prácu a že sa toho všetkého musím vzdať, aby som sa mohla starať o svojho vnuka. Avšak čas, ktorý mi bude odopretý od mojich ostatných aktivít a mojej práce, ktorá ma živí, bude musieť byť zaplatený.“

Jej príspevok vyvolal búrku reakcií. Niektorí sa vyjadrili, že nechce tráviť čas so svojím vnukom a preto požiadala o zaplatenie.Iní trvali na tom, že sa správa sebecky a niektorí dokonca zašli tak ďaleko, že spochybnili jej lásku k dcére a vnukovi.

Čo si o tom myslíte vy?