Matka privítala svoje prvé dieťa vo veku 66 rokov: Toto je ich dnešný život…

Matka privítala svoje prvé dieťa vo veku 66 rokov: Toto je ich dnešný život…

7 februára, 2022 0 Od Redakcia

Deň, keď sa stanete rodičom, je dňom, ktorý si so sebou ponesiete do konca života. Zrazu sa na svete objavil jedinečný malý jedinec, ktorý je od vás závislý. Vašou úlohou je vytvoriť mu tie najlepšie podmienky a pomôcť mu splniť si svoje sny. Keď sa Adriana Iliescu v roku 2005 stala prvýkrát matkou, dostala sa na titulné stránky novín po celom svete. Dôvod? Mala 66 rokov.

Keď sa Adriane narodila dcéra Eliza, jej šťastie bolo nekonečné. Teraz, o 17 rokov neskôr, je táto staršia matka opäť v centre pozornosti po tom, čo nové fotografie jej dcéry vzbudzujú veľkú pozornosť…

V živote človeka sú dni, ktoré naozaj zmenia všetko. Každý, kto je rodičom sa asi zhodne na tom, že moment keď privítate svojho syna alebo dcéru, je neopísateľný. Vidieť to drahé dieťa, ako sa na vás prvýkrát pozrie, je ten najlepší pocit na svete. Niektoré deti sa do učebníc histórie zapíšu už pri narodení. Presne to sa stalo Elize Iliescu, keď sa narodila v roku 2005 v Rumunsku. Vďaka svojej matke sa dievčatko stalo historickým.

Adriana Iliescu mala 66 rokov, keď sa stala vtedy najstaršou matkou na svete. Z pochopiteľných dôvodov sa príbeh jej narodenia dostal na titulné stránky novín a narodenie Elizy vynieslo Adriane miesto v Guinnessovej knihe rekordov. V roku 2010 sa Adriana otvorila materstvu a hovorila o svojich pocitoch, pretože po tom, ako sa stala mamou, bola veľmi kritizovaná. Ľudia si mysleli, že je sebecká a príliš stará.

„Zrkadlo je k ženám nevľúdne, ale ak hovoríme o mojej energii, tak sa cítim ako mladá žena. Cítim sa ako 27-ročná a keď sa cítim trochu unavenejšia, mám pocit, že mám 37 rokov. Som zdravšia ako ženy, ktoré sú o viac ako polovicu mladšie ako ja,“ povedala pre Daily Mail. „Ľudia si myslia, že sú vtipní, keď ma nazývajú babičkou, ale ja som nemala Elizu, aby som vyzerala mladšie. Nikdy necítim svoje roky.“

Počas rozhovoru s britským bulvárom vtedy 71-ročná Adriana tiež prezradila, že má v pláne mať ďalšie dieťa.

 

„Z lekárskeho hľadiska je to možné,“ povedala. „Viem, že v Anglicku prebiehajú pokusy so 70-ročnou ženou, takže by sa to dalo urobiť. Som v poriadku a zdravá a myslím si, že v budúcnosti by bolo možné mať ďalšie dieťa, ale momentálne sa neponáhľam.“ Ako väčšina dcér a matiek, aj Adriana a Eliza si za tie roky vytvorili silné puto. Eliza je energické, zábavné a veľmi šťastné dieťa. Hoci mnohí majú názor na Adrianin vek, staršia matka tvrdí, že je dobrým rodičom a že pre Elizu robí všetko.

„Nefajčím a nepijem. Ak budem žiť tak dlho ako moji rodičia, Eliza bude mať v čase mojej smrti 20 rokov. Myslím, že jej mám ešte veľa čo dať,“ hovorí Adriana.

Stať sa matkou tak neskoro v živote nebola Adrianina voľba. Keď bola Adriana Iliescu mladá a čerstvo vydatá, musela zo zdravotných dôvodov potratiť svoje dieťa. V 24 rokoch ju manžel opustil. Potom sa Adriana sústredila na iné veci v živote a na svoju prácu učiteľky na univerzite v Rumunsku.

„Na dieťa som nemohla ani pomyslieť, keďže som pracovala,“ povedala a pokračovala: „Ale od svojich 37 rokov, keď som dokončila doktorát, som bola pripravená mať dieťa. Ale vtedy ešte nebolo IVF.“ Adriana mala 57 rokov, keď bolo v Rumunsku dostupné oplodnenie in vitro. Adriana podstúpila liečbu, ale jej prvé tehotenstvo v roku 2000 sa nepodarilo.

Ľudia, ktorí sa dopočuli o jej ambícii stať sa matkou, sa jej obrátili chrbtom. Mysleli si, že Adriana robí niečo nemorálne – ona však nikdy nestratila nádej a jej vôľa stať sa matkou bola neoblomná. Potom sa obrátila na doktora Bogdana Marinesca v Bukurešti, aby ju liečil, čo viedlo k narodeniu Elizy. V skutočnosti Adriana otehotnela s trojčatami, ale dve z detí zomreli v maternici a Eliza ako jediná prežila. Nanešťastie sa narodila predčasne, takže strávila dlhý čas na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Čoskoro z nej však vyrástlo silné dievčatko a hlboko veriaca Adriana chcela svoju dcéru pokrstiť. Žiaľ, viacerým náboženským organizáciám sa nepáčilo, že sa Adriana stala matkou v takom vysokom veku. Keď Elizu pokrstili, mníšky na Adrianu vrhali pohľady a jedna ju dokonca nazvala „výplodom temnej sily“.

Samotná Adriana tvrdí, že Eliza je dar od Boha.

V roku 2022 uplynulo 17 rokov od chvíle, keď sa Adriana stala po prvý raz matkou. Teraz si spolu užívajú krásne chvíle – aj napriek tomu, že Adriana je často považovaná za Elizinu babičku. Skúsená matka sa však stále cíti skvele po tele aj po duši. Má na rozdávanie veľa lásky, ktorá je pre výchovu dieťaťa nevyhnutná. Vo veku 83 rokov Adriana naďalej pracuje na svojom písaní. Vytvorila viac ako 25 kníh pre deti a trvá na tom, že je zdravá. Stále pracuje ako lektorka na čiastočný úväzok v Bukurešti, napriek tomu, že vyzerá ako prababička.

A Adriana sa postarala aj o to, aby bola Elizina budúcnosť v dobrých rukách. Keď sa Adriana obrátila na umelé oplodnenie, uzavrela s lekárom dohodu. Bude krstným otcom a zákonným zástupcom dievčatka, ak Adriana uspeje.

Zatiaľ chce Adriana svoj rodinný život udržať v súkromí, ale vieme, že 17-ročná Eliza dúfa, že bude študovať a navštevovať vysokú školu. Podľa Brightside je Eliza oceňovanou študentkou a ide v akademických šľapajach svojej matky.

 

Zdá sa, že sa jej darí lepšie ako mnohým 25- a 30-ročným ľuďom. Je ODDANÁ svojmu dieťaťu. Jej dcéra vyzerá veľmi šťastne, spokojne a dobre sa rozvíja, je to krásna duša.

Zdieľajte tento pozoruhodný článok aj so svojimi priateľmi. Rozhodne si zaslúži pozornosť.