Matka sa odsťahovala z domu a „akosi zabudla“ na svoju dcéru. Po niekoľkých rokoch si spomenula…

Matka sa odsťahovala z domu a „akosi zabudla“ na svoju dcéru. Po niekoľkých rokoch si spomenula…

23 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Obyvatelia mesta prechádzali okolo domu, keď počuli detský plač. Spočiatku tomu nevenovali veľkú pozornosť, ale plač neprestával ani na druhý deň. Potom začali mať podozrenie. Bolo podozrivé, že z domu nevychádzalo žiadne svetlo. Polícia bola informovaná. Keď policajti vstúpili, boli šokovaní. V tmavej obývačke na špinavej podlahe plakalo 12-mesačné dievčatko.

Dom bol úplne prázdny. Vo vnútri nebol nikto okrem dieťaťa. Celé miesto vyzeralo, akoby bolo vysťahované. Zostali len prázdne steny a dievčatko. Dieťa bolo prevezené do nemocnice, kde lekári zistili, že má zlomenú bedrovú kosť. Bola vyčerpaná, dehydrovaná a hladná.

Rodičia malej Lizy Verbitskej zmizli bez stopy. V nemocnici sa starali aj o ďalšie dieťa, ktoré istá matka navštevovala každý deň. Keď sa dozvedela o príbehu dievčatka, starala sa aj o ňu ako o vlastnú. Priniesla plienky, jedlo a hračky. Inna už mala dvoch synov a nikdy nepomýšľala na ďalšie dieťa. V deň, keď stretla malú Lisu však vedela, že si ju musí vziať do opatery.

O niekoľko mesiacov neskôr, keď bol proces adopcie ukončený, našla Liza nový domov. Mala už dva roky. Žiaľ, jej nešťastný život ju poznačil. Mala problémy s jedlom a pohybom. Prešli roky a matka ju zapísala do tanečnej školy, aby rozvíjala svoje pohybové schopnosti. Lisa si tanec zamilovala a stal sa jej vášňou. Každý deň sa cítila lepšie.

 Zúčastnila sa mnohých súťaží krásy a programov. Už ako tínedžerka sa zamestnala ako modelka. Potom sa objavila jej biologická matka… Chcela kontaktovať svoju dcéru, ale Liza to odmietla. Nemohla sa zmieriť s tým, že sa k nej matka takto zachovala.

Liza povedala: „Nie je to rodič, ktorý ťa porodí, ale rodič, ktorý ťa vychová.“