Z vlastných peňazí zorganizoval svadbu pre pár bezdomovcov, ale svadba sa skončila veľmi zle…

Z vlastných peňazí zorganizoval svadbu pre pár bezdomovcov, ale svadba sa skončila veľmi zle…

23 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Youtuber zorganizoval svadbu pre pár bez domova. Celý účet zaplatil on. Táto nezvyčajná snaha sa však skončila zle. Youtuberi radi darujú. Čiastočne zrejme preto, že je to spôsob, ako sa propagovať. Vystupuje pod pseudonymom mr.pm. Snaží sa pomáhať bezdomovcom, čo jeho divákov zaujme. Jeho posledný nápad bol pomerne riskantný a nákladný. Youtuber sa rozhodol zorganizovať svadbu pre bezdomovcov.

„Strávil som veľa času chodením po meste a obvolávaním rôznych charitatívnych organizácií, aby som našiel ten správny pár. Málokto sa chce oženiť. Svadobný obrad by mal byť symbolom a podnetom na zmenu. Konečne som našiel dokonalý pár.“ – hovorí vloger v rozhovore.

Táto myšlienka je trochu kontroverzná, ale predovšetkým zaujímavá. Realizácia si vyžiadala veľa práce a peňazí. Výsledkom je takmer hodinový film, ktorý bol zverejnený na YouTube. Zorganizovalo sa rozsiahle podujatie. Bezdomovci sa zosobášili a vrtuľníkom ich previezli do luxusného hotela Venezia Palace neďaleko Varšavy. Čakali tam pozvaní hostia.

Všetci boli bez domova. Hrala hudba, stoly boli obložené dobrotami a samozrejme, svadobnou nevyhnutnosťou… „nápojmi“. Problém bol práve v tom… Človek by si myslel, že sa vďaka vlogerovi naplnil rozprávkový scenár, ale tento príbeh mal nešťastný koniec. Po ôsmich minútach videa prvá osoba, ktorá vypila toľko, že odpadla…

Potom prišli na rad ostatní. Záhrada okolo zariadenia bola plná už opitých ľudí. Majiteľ hotela toho mal nakoniec dosť a oslavu zrušil. Sála, v ktorej sa konala oslava, bola plná vší a hmyzu. Celý priestor sa musel vydezinfikovať. Vloger je nahnevaný na majiteľa hotela. Ako zdôrazňuje, ten muž presne vedel, o akú udalosť ide. Tvrdí, že manažér sa riadil predsudkami voči bezdomovcom.

Youtuber minul veľa peňazí na svadbu, ale keďže všetci boli v bezvedomí, väčšina jedla sa nepodávala a ohňostroj nebol odpálený. Kameraman si nárokuje náhradu škody a snaží sa uplatniť svoje práva na súde. Mnohí sa však domnievajú, že sa to dalo očakávať. Mnohí bezdomovci majú problém s alkoholom.

Organizovať podujatie pre alkoholikov, na ktorom môžu zadarmo piť, koľko chcú, je hrubo nezodpovedné.

 

Zdroj: YouTube