Mimoriadne zriedkavá udalosť v pôrodnej sále. Dievčatko sa narodilo s chvostíkom…

Mimoriadne zriedkavá udalosť v pôrodnej sále. Dievčatko sa narodilo s chvostíkom…

28 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Dievčatko sa narodilo s chvostom. Ide o mimoriadne zriedkavý prípad. Odhaduje sa, že na celom svete bolo v lekárskej literatúre opísaných len 200 takýchto prípadov. Tento pôrod sa do histórie nemocnice v mexickom štáte Nuevo León zapíše tučným písmom. V zariadení sa narodilo jedinečné dieťa.

Po cisárskom reze si lekári všimli dievčatko s chvostíkom. Prípadu sa okamžite chopili zahraničné médiá. Lekári o tomto nezvyčajnom prípade informovali aj v časopise Science Direct Journal of Pediatric Case Reports. Tehotenstvo prebehlo bez komplikácií. Jej chvost mal 5,7 cm. Bola mäkká, špicatá, pokrytá kožou a vlasmi. Bolo pasívne pohyblivé bez bolesti, ale nevykazovalo spontánny pohyb. Dieťa sa rozplakalo, keď bol orgán prepichnutý ihlou.

Do dvoch mesiacov od doručenia chvost narástol o ďalších osem milimetrov. Potom bol chirurgicky odstránený v lokálnej anestézii. Operácia prebehla bez komplikácií a v ten istý deň bola prepustená domov. Pred siedmimi rokmi bol podobný prípad zaznamenaný v Číne. Obrázok dieťaťa sa stále nachádza na internete…

Zaujímavé fakty

Ak sa dá veriť vede, naši predkovia mali chvosty. V dôsledku evolúcie pred približne 20 miliónmi rokov sme ich však stratili, keď sa ľudia oddelili od opíc.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku.