Sestra batoliat, ktoré sa takmer utopili, zostáva hospitalizovaná po zástave srdca po rutinnom zákroku…

Sestra batoliat, ktoré sa takmer utopili, zostáva hospitalizovaná po zástave srdca po rutinnom zákroku…

30 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Rok a pol po tom, čo rodina Chisholmovcov zo Zionsville v štáte Indiana zažila takmer utopenie svojich batoliat – dvojčiat, sa opäť vyrovnáva so zlomeným srdcom. Jej dcéra Charley nedávno podstúpila rutinný lekársky zákrok a počas zotavovania sa jej pľúca začali plniť tekutinou a došlo k zástave srdca.

„Vždy, keď si poviem, že už nevydržím ani jednu vec…. Stane sa ešte jedna vec. Úprimne povedané, v tejto chvíli ani neviem, ako fungujeme. Vyčerpanie je neuveriteľné, bolesť srdca je príliš krutá, aby som o nej vôbec hovorila.“

Charley sa narodila so syndrómom 22q, ktorý môže postihnúť akýkoľvek systém v tele a viesť k širokému a rôznorodému spektru zdravotných problémov. Matka detí Meagan bola zúfalá.

Prežívala nočnú moru.

Na stránke na Facebooku, ktorú venovala uzdraveniu svojich dvojčiat Lainey a Leviho, sa podelila o to, že jej dcéra Charley sa zotavovala po zákroku, keď utrpela kŕč hrtana, ktorý spôsobil, že nemohla dýchať. Nastala u nej zástava srdca a personál rýchlo začal stláčať hrudník. To, žiaľ spôsobilo jej krvácanie. Po niekoľkých minútach stláčania hrudníka dievčatko intubovali.

„Je to, akoby som prežívala topenie dvojčiat“.

Meagan si nemohla pomôcť a porovnala tento desivý zážitok s tým, keď sa jej dvojčatá takmer utopili v kamarátkinom bazéne. Lainey sa podarilo úplne zotaviť, ale Levi utrpel vážne poranenie mozgu. A viac ako rok po incidente sa Levi stále zotavuje.

Meagan sa síce pýtala, prečo jej rodina prechádza ďalšou skúškou, ale Charley podstúpila lekárske testy, aby sa zistilo či nedošlo k nejakému poškodeniu. A konečne aj nejaké dobré správy. Hoci vo štvrtok večer Charley utrpela niečo, čo lekári pôvodne považovali za záchvat, ukázalo sa, že sa len pokúšala prebudiť zo sedatív.

Jej röntgenový snímok hrudníka v piatok ráno vyzeral „skvele“ a lekári mohli znížiť nastavenie ventilátora s nádejou, že ju v sobotu extubujú. Meagan napísala, že tiež dúfajú, že Charley začnú zavádzať jedlo. Po tom, čo Meagan prežila horskú dráhu emócií, zostala opatrná, aby nepôsobila príliš optimisticky.

Podelila sa však o to, že bolo ťažké ignorovať príznaky, ktorých bola vo štvrtok svedkom v nemocnici.

Včera som mala pocit, že som počas chaosu po jej príhode videla veľa Božích žmurknutí. Úprimne, pomyslela som si, nech si ani nedovolím veriť, že toto sú znamenia, že veci budú v poriadku, pretože sa zdá, že nič nejde tak, ako si myslím alebo dúfam, že pôjde, ale možno – len možno to boli Božie mrknutia, ktoré ma mali včera potešiť.

Jedna zdravotná sestra mala na sebe tričko s nápisom „Charleyho anjeli“ a hoci to bolo na podporu ďalšieho Charleyho, nemohla som uveriť, že sa to píše rovnako ako naša Charley. Vytvorili sme tričká Charleyho anjelov, keď bola Charley v nemocnici. Potom som na tyčiach uvidela napísané „Levi“. Vždy hľadám znamenia a tie boli včera s nami.

A teraz, po správe, že Charleyin stav sa zrejme zlepšuje, to vyzerá, že rodina Chislomovcov si môže vydýchnuť.

Charley a jej rodina stále potrebujú naše modlitby.