Mnoho rokov po Dianinej smrti mi hasič, ktorý jej pomáhal, povedal, aké boli princeznine posledné slová.

Mnoho rokov po Dianinej smrti mi hasič, ktorý jej pomáhal, povedal, aké boli princeznine posledné slová.

22 januára, 2022 0 Od Redakcia

31. augusta 1997 celým svetom otriasla tragická smrť princeznej Diany. Nazývali ju Srdcová kráľovná a svojimi činmi inšpirovala milióny ľudí. Princezná z Walesu zomrela pri autonehode v tuneli v Paríži pri úteku pred paparazzmi.

Mnoho rokov po nehode prelomí mlčanie francúzsky hasič.

Niekoľko minút po polnoci princezná limuzína opustila hotel Ritz v Paríži smerom k bytu v Arsene Houssaye. V aute sedela 36-ročná Diana Spencer, egyptský filmár Dodi Al-Fayed, princeznin ochrankár a vodič. Čierny Mercedes doslova ušiel novinárom, ktorí princeznú z Walesu a jej spoločníka takmer prenasledovali. Pár minút pred 1. hodinou sa auto zrazilo s kolónou v tuneli Alma v Paríži. Na miesto okamžite dorazili hasiči. Záchranná služba netušila, kto sedí vo vozidle, no zhromaždených paparazzov neustále fotografovali. Xavier Gourmelon, jeden z hasičov, počul Dianine posledné slová.

V rozhovore pre „Good Morning Britain“ sa Xavier rozhodol porozprávať o tom, čo sa stalo po nehode.

„Keď sme prišli, nikto netušil, kto sedí v aute. Ani sme to nespoznali. Podišiel som k autu a uvidel som blondínku. Vedel som, že žije, pretože sa stále hýbal. Myslel som, že ma to moc nebolelo. Videl som ťa krvácať z pravej kľúčnej kosti“

Xavier vysvetľuje svoje mlčanie povinnosťou vojenského tajomstva. Hasiči slúžiaci vo francúzskom hlavnom meste spadajú pod ministerstvo národnej obrany.

„Na chvíľu sa prebrala, pozrela sa na mňa a povedala: „Bože, čo sa stalo? Bol veľmi šokovaný, tak som sa ho snažil upokojiť a povedal som mu, že sa oňho postaráme. Neskôr opäť stratil vedomie.“