„Moja priateľka sa od rozvodu vrhá na môjho manžela ako divá!“

„Moja priateľka sa od rozvodu vrhá na môjho manžela ako divá!“

1 júna, 2022 0 Od Redakcia

Priateľkami sme už mnoho rokov, keďže naše staršie deti chodili spolu do školy a je krsnou mojej malej dcéry.
Jej priateľstvo bolo pre mňa vždy dôležité. Má skvelý zmysel pre humor, je milá, vie správne poradiť a nekritizuje ma, keď urobím chybu.

V posledných dvoch rokoch, teda odkedy sa rozviedla, sa však k môjmu manželovi začala správať trochu zvláštne.

Mám dojem, že po ňom ide. Nemôžem sa tak veľmi mýliť. Vidím, ako sa s ním rozpráva, ako sedí vedľa neho, ako sa na neho usmieva. Nemôžem sa nechať tak oklamať.

Minule sme si všetci vyšli von a po niekoľkých drinkoch ho takmer pobozkala. Tak blízko sa k nemu dostala. Najprv som to celé vnímala ako vtip, ale rýchlo mi to začalo vadiť. Dokonca aj naši priatelia to videli a upozornili ma na to. Nemám rada, keď sa ma pýtajú či sa niečo deje medzi mojím manželom a ňou.

Neviem, ako to zvládnuť. Som vo veľmi nepríjemnej situácii.

Môj manžel mi hovorí, že to preháňam a že si nemám unavovať mozog týmito kecami. Na druhej strane sa obávam, že by sa mu to všetko mohlo páčiť. Minulý víkend sme išli na narodeninovú oslavu spoločnej kamarátky a ona, len čo nás zbadala, pribehla k nám a najprv pozdravila môjho manžela a potom mňa.

Ešte chvíľu a ani by ma nevidela. Celý čas sa oňho otierala (bola aj vyzývavo oblečená), objímala ho, ťahala ho do tanca a nakoniec urobila niečo, čo už bolo príliš: Sadla si mu na kolená.

Neviem, čo na to povedať. Trochu flirtovania v našom živote je príjemné, ale nie s manželom najlepšej kamarátky.

Čo mám robiť?

Na jednej strane ju chcem postaviť na jej miesto, ale na druhej strane s ňou nechcem bojovať. Je to človek, ktorého mám veľmi rada. Nechcem, aby sa vrátila a povedala mi, že som ju zle pochopila a že je neprijateľné, aby som si o nej myslela to, čo si myslím, akoby som ju nepoznala.

Ako jej mám dať najavo, že zašla priďaleko a musí sa trochu spamätať v záujme nášho priateľstva?