Muž cítil, že mu niečo mäkké narazilo do nohy v jazere. To, čo vytiahol z vody ho šokovalo…

Muž cítil, že mu niečo mäkké narazilo do nohy v jazere. To, čo vytiahol z vody ho šokovalo…

11 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Keď dôjde k tragédii, nie sú to komiksoví superhrdinovia, ktorí prichádzajú na pomoc. Namiesto toho často zachraňujú obyčajní ľudia, ako napríklad Angelo Mondragon. Angelo je priemerný pracujúci muž. Miestny inštalatér a obetavý otec z Colorada, ktorý mal v čase incidentu 32 rokov, si nikdy nevedel predstaviť, čo sa odohrá počas pokojnej rodinnej dovolenky pri jazere Windsor.

Angelo vstúpil do jazera a stál asi po pás, keď pocítil, že sa mu niečo otiera o nohu. Okamžite vedel, že niečo nie je v poriadku.

„Vynorili sa detské prsty. Videl som, že sa vynorila len spodná časť chodidiel. Práve vtedy, v tej chvíli, sa to stalo mojím dieťaťom,“ povedal. Angelo naliehavo, ale pokojne zdvihol z vody bezvládne a „už modré“ malé dieťa. Bola to 3-ročná Sitlali Hernandezová, ktorá sa zatúlala od príbuzných a ocitla sa v jazere.

„Kričal som, bol som vydesený, ale cítil som úžasný pokoj,“ povedal Angelo.

Našťastie boli na mieste dve certifikované zdravotné sestry, ktoré spoločne vykonávali resuscitáciu a podarilo sa im malé dieťa na mieste oživiť. Angelo povedal, že nie je hrdina, len otec a že Sitlali bude mať teraz navždy miesto v jeho srdci. „Som otec. A videl som dieťa, ktoré potrebovalo pomoc. Je to niečo, na čo nechcete myslieť. Nechcete si predstaviť seba v takejto situácii,“ povedal Angelo.

Angelo a Sitlali sa po incidente prvýkrát stretli v nemocnici.

Malú Sitlali okamžite previezli do nemocnice, kde sa podľa slov jej matky čoskoro postavila na nohy a rozprávala, pričom ako každá matka mohla očakávať, len ťažko nachádzala slová, aby Angelovi poďakovala a pri stretnutí ho vrúcne objala. Sitlali sa odvtedy úplne zotavila a spolu so svojou rodinou sa srdečne stretla s hrdinom, ktorý jej zachránil život.

Stačí jedna sekunda rýchleho uvažovania a správneho konania, aby sa všetko zmenilo! Neviem si predstaviť, aká tragédia by nasledovala, keby Angelo v ten deň nebol na pláži!

Zdieľajte Angelov hrdinský čin aj ďalej s priateľmi!