Muž si myslel, že je to „bábika“ ležiaca na špinavej podlahe metra, až neskôr si všimol niečo šokujúce! Bol to novorodenec s pripojenou pupočnou šnúrou…

Muž si myslel, že je to „bábika“ ležiaca na špinavej podlahe metra, až neskôr si všimol niečo šokujúce! Bol to novorodenec s pripojenou pupočnou šnúrou…

10 februára, 2022 0 Od Redakcia

Danny Stewart práve vystúpil z metra v New Yorku, keď si všimol niečo na podlahe na spodku schodiska, čo si spočiatku myslel, že je to bábika. Vtedy ešte netušil, že na podlahe zostalo bábätko so stále pripojenou pupočnou šnúrou. Tiež si neuvedomoval, že od tohto dňa už jeho život nikdy nebude ako predtým.

„Všimol som si na podlahe niečo, čo som považoval za bábiku,“ povedal Danny pre BBC. „Ešte raz som sa obzrel a vtedy som si všimol, že sa jeho nohy hýbu.“

Danny bol pred vyše 20 rokmi na stanici metra 14th Street na Manhattane, keď urobil svoj šokujúci nález. Bol na ceste za svojím partnerom Petom Mercuriom na večeru, no vedel, že bude meškať.

„Jeho pupočná šnúra bola stále čiastočne neporušená, takže som vedel, že je to novorodenec. Myslel som si, že možno deň alebo tak starý,“ povedal Danny. Danny, ktorý pracoval ako sociálny pracovník, začal na stanici kričať, aby niekto zavolal políciu, no nikto nereagoval. V čase, keď mal každý mobil, musel s dieťaťom vybehnúť nad zem a zavolať z telefónneho automatu na číslo 911.

Prišla polícia, ako aj Dannyho partner Pete, ktorý povedal: „Pamätám si, ako som sa otočil k Dannymu a povedal som mu na chodníku, keď policajné auto odchádzalo: Vieš, budeš nejakým spôsobom spojený s tým dieťaťom po zvyšok svojho života.“

Bola to presná predtucha, keď Danny a Pete nedokázali prestať myslieť na bábätko, ktoré zostalo na studenej podlahe stanice metra úplne sámo.

O šesť týždňov neskôr dostal Danny list od Správy služieb pre deti. Požiadali ho, aby sa zúčastnil súdneho pojednávania, aby mohol vypovedať. „Len som si myslel, že idem povedať svoj príbeh,“ povedal Danny Andersonovi Cooperovi zo CNN.

Sudca mal však iné predstavy.

Sudca povedal Dannymu, že v prípadoch, ako je tento, sa pokúsia čo najskôr umiestniť dieťa do predadoptívnej pestúnskej starostlivosti a potom sa Dannyho opýtal: „Máš záujem o adopciu? Danny povedal, že áno, ale nemyslel si, že to nebude také ľahké. Pár nemal žiadne okamžité plány na adopciu a stále žili v byte so spolubývajúcou, takže vedeli, že adopcia úplne zmení ich životy.

„Nemyslel som na adopciu,“ povedal Danny. „Ale zároveň som nemohol prestať myslieť na to, že… Cítil som sa prepojený, cítil som, že to ani nebola príležitosť, bol to dar a ako môžeš tomuto daru povedať nie.“ Danny vedel, že si musí vziať toto dieťa k sebe a vychovať ho, ale Pete si najprv nebol taký istý, najmä keď sa to všetko udialo tak rýchlo.

„O dva týždne neskôr sme sa obaja obrátili na súd a oni začali predbežné návštevy domu.

„Mysleli sme si, že máme deväť mesiacov na prípravu, ale ona (sudkyňa) povedala, ako by ste ho chceli na sviatky, toto bolo 20. decembra a vyzdvihli sme ho 22. decembra,“ povedal Danny Andersonovi Cooperovi. Pete držal dieťa v náručí a vtedy vedel, že ho jednoducho musia priviesť domov.

„Bábätko mi tak silno stlačilo prst celou rukou,“ povedal.

„Len na mňa zízal a ja som sa naňho pozeral a bolo to takmer ako keby našiel tlakový bod v mojom prste, ktorý mi otvoril srdce až k hlave a v tej chvíli mi ukázal, že môžem byť jedným z nich. Jeho rodičia, jeden z jeho otcov.“

Táto dovolenková návšteva nikdy neskončila a trvalo dva roky, kým sa dokončila jeho adopcia. Bábätku dali meno Kevin po synovi, o ktorého Peteovi rodičia prišli pred jeho narodením.  „Kevin bol také úžasné dieťa. Neviem ako inak to povedať. Mali sme také šťastie. Prespal celú noc. Vždy to bol veľmi sebestačný, motivovaný chlapec, ktorý je naozaj svedomitý. Jednoducho k nám prišiel takýmto spôsobom,“ povedal Pete pre People.

Pete a Danny boli dokonca schopní vystopovať sudcu, ktorý to všetko pred rokmi spôsobil, keď sa s ňou Kevin chcel stretnúť. Štát New York v roku 2011 udelil párom rovnakého pohlavia právo na manželstvo.

„Povedal som jej, že len vďaka nej sme rodina. Som jej neuveriteľne vďačný, že sme sa stali rodinou a jej predstavenie na našej svadbe bolo len krásnym momentom, ktorý sa uzavrel,“ povedal Danny o sudcovi. Prešlo viac ako dvadsať rokov a táto trojčlenná rodina nemôže byť šťastnejšia. Kevin navštevuje špičkovú vysokú školu a dvojité odbory v informatike a matematike. Súťaží v ultimátnom frisbee a podľa People je vášnivým bežcom.

Trojčlenná rodina miluje pobyt vonku a pravidelne navštevuje národné parky.

Pete sa rozhodol prerozprávať tento pozoruhodný príbeh vo svojej ilustrovanej knihe „Our Subway Baby“. „Niekedy život závisí od malých momentov, šťastných náhod a zázračných prekvapení. Niekedy sa deti narodia do večných rodín. Niekedy sú adoptované,“ píše. „A niekedy stačí, aby ste našli svoju rodinu, len náhodný pohľad na malé prsty na nohách, ktoré sa krútia v rohu stanice metra.

„Tam, kde je láska, je všetko možné,“ uzatvára kniha.

Taký náhodný moment, ktorý navždy zmenil život tohto páru a nepochybne k lepšiemu. Podeľte sa o ich pozoruhodný príbeh s ostatnými aj vy…