„Najosamelejší“ pravoslávny chrám na svete!

„Najosamelejší“ pravoslávny chrám na svete!

23 decembra, 2023 0 Od Redakcia

Je zasvätený Najsvätejšej Trojici a nachádza sa na jednom z „najnehostinnejších“ miest na svete, v Antarktíde, presnejšie na ostrove kráľa Juraja na južnom póle, čo v istom zmysle naznačuje, že je to „najosamelejší“ pravoslávny chrám na svete! Postavený v roku 1990 výlučne zo sibírskeho borovicového dreva pripomína svojím dizajnom tradičný ruský architektonický štýl a pojme až 30 veriacich.

Poveternostné podmienky v Antarktíde sú náročné, vrátane silného vetra a hustého sneženia a dažďa. Kmene stromov boli upevnené špeciálnymi reťazami, zatiaľ čo špeciálne obloženie vnútri chráni kostol pred dažďovou vodou. Kňaz z kostola hovorí: „Kostol hovorí veľa už len svojou prítomnosťou! Pre každého veriaceho, nielen pre Rusov, ale najmä pre cudzincov, objavenie sa kostola v… nikde jednoznačne deklaruje prítomnosť Boha v Antarktíde, alebo ešte lepšie by som povedal… Boh je všade!“

Pre zaujímavosť treba poznamenať, že dva ruské páry oslávili svoju svadbu vo Svätej Trojici v Antarktíde. Veria, že ich voľba im prináša, ak vôbec, tak veľmi veľa šťastia!

Ak aj Vám sa tento kostolík páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou.