Narodil sa s hmotnosťou niečo vyše 600 gramov, takto vyzerá dnes. Úžasné!

Narodil sa s hmotnosťou niečo vyše 600 gramov, takto vyzerá dnes. Úžasné!

16 marca, 2023 0 Od Redakcia

Predčasne narodené deti majú jednoducho fantastickú výdrž. Je úžasné, koľko sily majú vo svojich maličkých telíčkach. Musia prekonávať nespočetné množstvo ťažkostí, ako sú problémy s dýchaním, zrakom, trávením a podobne. Vďaka obetavosti odborníkov pracujúcich na novorodeneckých oddeleniach a oddeleniach intenzívnej starostlivosti o predčasne narodené deti žije mnoho detí napriek svojej nedonosenosti zdravý život.

Bezmocne sa pozerať na to, ako rodičia sledujú, ako ich maličké dieťa bojuje o život, je strašne ťažké. Dieťa Lindsey a Benjamina, Miles, sa narodil o 3 mesiace skôr, ako bolo plánované. Keď opustil maternicu, mal len niečo vyše 600 gramov. Lindsey si 4 dni po pôrode nemohla svoje dieťa pochovať, a keď jej to bolo umožnené, bola obklopená zdravotnými sestrami, ktoré neustále kontrolovali či prístroje na podporu života dieťaťa fungujú. Pre matku je to srdcervúca situácia.

Miles a jeho rodičia sa však snažili zostať silní a boli stále šťastnejší, keď chlapček každým dňom rástol. Nakoniec, po 107 dňoch na jednotke intenzívnej starostlivosti, mohol Miles prvýkrát v živote odísť domov. Rodičia boli ohromení vzrušením a radosťou, keď si svoje dieťa brali domov. Odvtedy je rodina nerozlučná a z Milesa vyrástol väčší a silnejší chlapec. Je zdravý ako každé dieťa a žije naplno každú minútu svojho života. Stačí jeden pohľad naňho a srdcia sa okamžite naplnia radosťou, že je s ním všetko v poriadku.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite sa oň podeliť so svojimi priateľmi!