Náš chlapček strávil polovicu života na jednotke intenzívnej starostlivosti, ale tieto Vianoce sme videli svetlo!

Náš chlapček strávil polovicu života na jednotke intenzívnej starostlivosti, ale tieto Vianoce sme videli svetlo!

31 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Kari Hazlewoodová porodila svoje dvojičky len v 26. týždni tehotenstva. Pôrod bol núdzový, pretože vážne komplikácie ohrozovali životy oboch. Bohužiaľ, jedno dieťa to neprežilo, ale jeho malý brat bojoval dlhý a ťažký boj, ktorý vyhral. Počas tehotenstva bola dvojičkám Hazlewoodovým diagnostikovaná zriedkavá choroba, v dôsledku ktorej jeden plod dostáva menej krvi a zle sa kŕmi. V dôsledku toho sa Casen nevyvíjal tak, ako mal a musel byť urýchlene vyňatý z maternice.

Počas pobytu na jednotke intenzívnej starostlivosti sa jeho brat nakazil infekciou, ktorú sa nepodarilo vyliečiť, a preto zomrel vo veku len 12 dní. Rodičov táto strata zničila, ale povzbudila ich, pretože museli stáť pri Casenovi v ťažkom boji, ktorý ho čakal. „Z Casena sa vykľul bojovník,“ hovorí jeho mama, „bojoval o život ešte predtým, ako sa narodil a čím viac mu chýba, tým viac má sily.“

Na ceste Casen čelil niekoľkým infekciám, ktoré mohli byť smrteľné, ale všetky prekonal.V októbri, po 154 dňoch na jednotke intenzívnej starostlivosti, sa prvýkrát vrátil domov. Týždeň boli jeho rodičia šťastní, ale zrazu mal chlapec problémy s dýchaním a museli ho znovu hospitalizovať. Potom sa tieto návštevy stali pre rodinu rutinou, pretože aj obyčajný džavot bol pre malého veľmi nebezpečný.

Dnes má chlapček dva roky a 21. decembra mu lekári dali zelenú, aby sa mohol natrvalo vrátiť domov. Po 14 náročných operáciách a po tom, čo Casen strávil polovicu svojho života – celkovo približne jeden rok – v nemocnici, oslávil Vianoce so svojimi rodičmi, ktorí môžu povedať, že už vidia svetlo na konci tunela.

Nemocničný personál totiž pripravil pre chlapčeka nezabudnuteľný prípitok, ktorý opustil svoje oddelenie v elektrickom aute v oblaku bublín, ktoré vytvorili okoloidúci. „Casena a jeho rodičov sme mali radi,“ povedal jeden zo zamestnancov, ktorý sa stal chlapcovou druhou rodinou, „a chceli sme, aby bol tento deň pre všetkých čo najvýnimočnejší.“

Zdieľajte tento krásny príbeh aj so svojimi rodinami.