Nastávajúca mamička v 30. týždni necítila pohyb bábätka. Keď lekári zistili, čo sa stalo, takmer omdleli…

Nastávajúca mamička v 30. týždni necítila pohyb bábätka. Keď lekári zistili, čo sa stalo, takmer omdleli…

24 mája, 2023 0 Od Redakcia

Keď sa dozviete, že budete rodičom, je to pravdepodobne jeden z najlepších pocitov na svete.A presne tak sa cítili Briony a Mike Curwoodovci, keď im oznámili, že budú mať dieťa. Niekoľko mesiacov sa tehotenstvo vyvíjalo perfektne, ale zrazu nastal zvrat, ktorý bol pre pár nočnou morou.Mladé dievča išlo v 21. týždni na rutinnú kontrolu, kde prvýkrát uvidelo svoje nenarodené dieťa a dozvedelo sa, že čaká dievčatko.

Pre rodinu to bol nádherný deň, ale vtedy ešte netušili, že tehotenstvo sa stane nočnou morou. Už po týždni si matka uvedomila, že už necíti, ako sa jej dieťa v brušku hýbe a že jej inštinkty hovoria niečo nesprávne. Preto sa okamžite vrátili k lekárovi. Tam sa snažili zistiť, prečo sa dieťa nehýbe.

Diagnóza bola šokujúca. Dieťa prestalo rásť v 22. týždni. Lekári tvrdili, že je to veľmi zriedkavé. Mali jedinú šancu zachrániť dieťa.

„Lekári mi povedali, že musím porodiť ešte v ten deň alebo na druhý deň ráno! Najprv som sa tešila, že uvidím svoje dieťa, ale potom som začala panikáriť, keď som sa dozvedala čoraz viac o predčasnom pôrode.“ – hovorí matka.

Nemali na výber. Dieťa sa narodilo cisárskym rezom. Vážil len 600 gramov a bol veľmi maličký! Jeho uši ešte neboli ani úplne vyvinuté. „Nevyzerala ako dieťa, bola skôr ako hračka.“ Dostala meno Ava Grace. Dieťa bojovalo o život, lekári robili, čo mohli a rodičia sa neustále strachovali.

Zlé správy mohli prísť kedykoľvek, ale nejako prešiel týždeň a novorodenec bol stále nažive. A potom týždne plynuli a dievčatko len silnelo.

A pozrite sa na ňu teraz:

Našťastie, nakoniec všetko dobre dopadlo!


Ava Grace je podľa svojich hrdých rodičov bystrá osobnosť a vždy sa usmieva. Má malý problém s očami, ale lekári jej čoskoro pomôžu. Našťastie má tento príbeh šťastný koniec.

Ak sa aj Vám páči, zdieľajte ho na Facebooku!