Nemala prežiť ani minútu, dnes má 1 rok!

Nemala prežiť ani minútu, dnes má 1 rok!

24 mája, 2023 0 Od Redakcia

Malá Christina Radley sa narodila o 3 mesiace skôr, ako sa očakávalo, vážila menej ako pol kila a prvých 102 dní strávila na novorodeneckej jednotke intenzívnej starostlivosti. Lekári pripravili jej rodičov na najhorší scenár a povedali im, že už nemusí žiť ani minútu.

Malá bojovníčka však s pomocou lekárov, ktorí urobili všetko pre jej záchranu, nielenže prežila viac ako minútu, ale o pár dní oslávi svoje prvé narodeniny!

„Keď vidíte, čo Christina prežívala na začiatku svojho života a kde je teraz, je to neuveriteľné. Nikdy sme si nemysleli, že ju privedieme domov,“ hovorí dnes jej matka, presvedčená, že veda urobila zázrak. „Prežila vďaka lekárskej vede, technologickému pokroku a úžasne nadaným ľuďom, ktorí sa o ňu starali.“

Neobyčajný príbeh rodiny sa začal, keď prvé ultrazvukové vyšetrenia ukázali, že plod je príliš malý a nevyvíja sa správne, a v 20. týždni sa rozhodlo o núdzovom cisárskom reze. Odvtedy a počas nasledujúcich 102 dní malo novorodeniatko mnoho zdravotných problémov a niekoľkokrát bolo blízko smrti.

Malá Christina však bola odhodlaná žiť a dnes je zdravá, má na sebe to najlepšie a pripravuje sa na oslavu svojich prvých narodenín. 32-ročná Maria a 38-ročný Jonathan, hrdí rodičia malej Christiny, neveria v jeho šťastie.

„Cítime sa nesmierne šťastní a vďační. Pamätám si, ako sme sa raz na jednotke intenzívnej starostlivosti, keď dieťa vedľa Christiny neprežilo, báli aj o naše dieťa. Lekári ju nazývajú zázračným dieťaťom a majú pravdu,“ povedali.

Podeľte sa o ich šťastie aj s ostatnými na Facebooku.