Táto matka sa obetovala, aby priviedla svoje dieťa k životu bez toho, aby ho ohrozila…

Táto matka sa obetovala, aby priviedla svoje dieťa k životu bez toho, aby ho ohrozila…

25 mája, 2023 0 Od Redakcia

Ak ste už matkou, potom určite viete, aká veľká je materinská láska a do akej miery sa dokáže obetovať, aby ochránila svoje dieťa. 36-ročná Elena Furlanová z talianskeho Tricesma, ktorej diagnostikovali rakovinu maternice, sa už v prvých týždňoch tehotenstva rozhodla, že si dieťa nechá, hoci by ju toto želanie pripravilo o možnosť podstúpiť chemoterapiu a zachrániť si život. Bola neoblomná.

Hoci bola malá šanca, že dieťa prežije, Elena porodila Mariu Vittoriu. Rakovina sa začala šíriť jej telom a nešťastná mladá žena strávila so svojím dievčatkom takmer rok. Vedela, že to nestihne do prvých narodenín dievčatka, a tak napísala list a dala ho partnerovi, aby ho doručil, keď nastane ten správny čas pre malú.

V liste stálo: „Vybrala som si ťa, napriek všetkým lekárskym teóriám. Moja viera ma presvedčila, že si výnimočný človek. Milujem ťa, zlato.

Ty a ja sme spolu bojovali ako levy a vyhrali sme. Vyhrali sme všetko. Odkedy si prišla na svet, moja láska, mám pocit, že žijem po prvý raz. Niekedy si pomyslím, aké by to bolo melancholické, keby si nikdy neprišla, pretože som nikdy predtým nepochopila, čo to znamená skutočne žiť, milovať niekoho nadovšetko.

Milujem ťa, dcérka moja, milujem tvoj smiech, bez hanby ti spievam veselé pesničky, navždy ťa bozkávam, milujem všetky tvoje malé kroky a víťazstvá. Nekonečne ťa milujem.“ Keď Elena zomrela, na pohrebe boli všetci dojatí jej silou a obetavosťou. Sme si istí, že táto mamička bude navždy hrdá na svoju dcéru z výšky…

Podeľte sa o tento dojemný, no zároveň smutný príbeh aj s ostatnými na Facebooku.