Nigérijskému páru sa narodili veľmi odlišné dvojčatá. Keď otec zistil dôvod, takmer ochorel.

Nigérijskému páru sa narodili veľmi odlišné dvojčatá. Keď otec zistil dôvod, takmer ochorel.

26 júla, 2022 0 Od Redakcia

Tehotenstvo a narodenie dieťaťa je úžasná vec, ktorá môže zmeniť nielen život matky, ale aj život celej rodiny. V súčasnosti nie je ničím výnimočným, ak sa niekomu narodia dvojčatá a gény v tom môžu zohrávať veľkú úlohu. Život rodičov dvojčiat je rovnako šťastný a radostný ako život ostatných, hoci niekedy môže byť o niečo ťažší, pretože sa musíte venovať dvom deťom súčasne a nie jednému, ktoré vo veľmi nízkom veku zažívajú všetko takmer súčasne.

Stacy a Babajide sú manželia hnedej pleti, ktorí boli veľmi šťastní, keď zistili, že Stacy čaká dieťa a neskôr sa ukázalo, že nie jedno, ale dve, pretože sú to dvojčatá. Pár by však ani vo sne nenapadlo, že dvojčatá sa od seba budú veľmi líšiť: vo farbe pleti.

Jedno z detí má čokoládovo hnedú farbu, zatiaľ čo druhé sa narodilo s veľmi vzácnou bielou pokožkou a blond vlasmi, nehovoriac o očiach. Daniel a Dávid, dvaja malí nováčikovia, sú skutočným zázrakom nielen v rodine, ale aj všade, kam prídu, obdivovaní pre svoju výnimočnosť.

„Keď mi lekár povedal, že moje deti nie sú rovnaké, nevedela som, čo mám očakávať. Ale keď som videla, že majú inú farbu vlasov a pleti, nemohla som tomu uveriť,“ povedala Stacy. Neskôr sa ukázalo, že tajomstvom jej zvláštnej farby pleti je vzácne genetické ochorenie nazývané albinizmus.

Albinizmus je vrodená porucha tvorby pigmentu, ktorá sa prejavuje zníženou alebo chýbajúcou pigmentáciou. Nedostatok pigmentu nazývaného melanín sa môže vyskytovať v koži, vlasoch a očiach súčasne (okulokutánny albinizmus) alebo samostatne. Albíni majú mliečne bielu pokožku a biele vlasy.

Túto dedičnú poruchu možno pozorovať u všetkých rás a často sa spája s rôznymi očnými poruchami. V niektorých prípadoch chýba pigmentácia dúhovky a mihalníc, v iných prípadoch sa nedostatok pigmentácie vyskytuje len v koži (vitiligo) a vlasoch. Obe formy sú často spojené so stratou zrakovej ostrosti. Okrem toho je koža albínov citlivá na svetlo.