Nikto si toto mačiatko nechcel vziať domov. Keď zistíte prečo, zlomí vám to srdce!

Nikto si toto mačiatko nechcel vziať domov. Keď zistíte prečo, zlomí vám to srdce!

25 mája, 2023 0 Od Redakcia

Som si istý, že nikto nikdy nepočul o tom, že by zviera z útulku odmietlo budúceho majiteľa preto, lebo by mal nadváhu alebo priveľké fúzy. Samozrejme, že nie, pretože zviera sa nezaujíma o vzhľad iného živého tvora, len o jeho správanie a lásku.

My ľudia sme takí (ne)inteligentní, že zabúdame na svoju ľudskosť. Toto malé mačiatko sa narodilo s hydrocefalom alebo vodnatieľkou a krivými nohami, ale to mu nezabránilo snívať o milujúcom domove. V útulku DWF dúfali, že si niekto jedného dňa vezme túto rozkošnú chlpatú mačičku domov, ale ako všetci ľudia, aj oni sa obávali, že nikto nebude chcieť postihnuté mačiatko. Mýlili sa. Jedna žena mu dala druhú šancu na šťastný život.

Toto je príbeh Zekeho, ktorý mal 13 týždňov, keď Nancy Linchová navštívila útulok a vzala si ho domov. Keď zdieľala fotografie Zekeho na Facebooku, Lisa, pracovníčka organizácie Super Heros Animal Hydrocephalus Society (SHAH), okamžite kontaktovala Nancy, pretože jej táto situácia nebola cudzia, keďže jedna z jej mačiek, Super Hero, mala podobný stav.

Spoločnosť SHAH ponúkla svoju pomoc, aby Zekovi zabezpečila čo najlepšiu liečbu. Nancy a Lisa boli tiež veľmi aktívne a leteli z Texasu do New Yorku s mačiatkom, ktoré malo v tom čase iba 400 gramov. Lisa nám povedala, že napriek svojmu postihnutiu je Zeke ako normálne mačiatko a dokáže toho veľa.

Hrá sa dlhé hry, snaží sa vyliezť na vyššie miesta a keď počuje svoje meno, snaží sa bežať čo najrýchlejšie. Hoci má zdravotné problémy, žije pozitívne. V srdci je to skutočný kocúr, ktorý rád skúma a zažíva dobrodružstvá! Zeke už má adoptívneho brata, Superhrdinu.

Jeho príbeh je tiež plný ťažkostí, pretože bol takmer utratený, kým ho Lisa zachránila. Odvtedy je Zekeho zodpovedným starším bratom, ktorý sa snaží chrániť svojho malého brata v každej situácii.

Aké rozkošné. Zdieľajte tento milý príbeh aj s ostatnými.