Nový vzhľad prekvapil na filmovom festivale  Conchity Wurst

Nový vzhľad prekvapil na filmovom festivale Conchity Wurst

22 januára, 2022 0 Od Redakcia

Conchita Wurst nás nie raz a dvakrát prekvapila svojím vzhľadom. Prvýkrát sme sa s ním stretli, keď v roku 2014 vyhral súťaž Eurovision Song Contest v Dánsku s piesňou Rise Like a Phoenix. Pre všetkých to bolo také prekvapenie, pretože mnohí sa nevedeli rozhodnúť, či je teraz žena alebo muž. Pre tých, ktorí si nepamätajú ten zlovestný zjav, povieme, že Conchita stála na pódiu v zlatý večer od podlahy až po strop, dlhé takmer čierne vlasy jej padali na plecia a tvár jej zdobila tmavá brada, ktorá zmiatla väčšinu ľudí.

Neskôr vyšlo najavo, že Conchita Wurst sa v skutočnosti volala Thomas Neuwirth a v roku 2006 sa už zapojila do rakúskeho hľadania talentov. Pár rokov po Eurovízii šokovala svojich fanúšikov novým vzhľadom. Vtedy si odfarbil vlasy aj fúzy, akoby to bol nejaký posvätný mudrc. Do tejto doby predstavovala skôr mužskú líniu, potom sa opäť vrátila k svojmu ženskému obrazu.

„Briadka je pre mňa forma vyjadrenia, ktorá dokáže veľa bez ohľadu na to, kto ste alebo ako vyzeráte. Ak chce byť niekto bradatá žena, nie je na tom nič zlé, keďže to nikomu neškodí. Ako tínedžer som bojoval s diskrimináciou, a tak som vytvoril „bradatú ženu“ ako symbol tolerancie a prijatia.

Conchita Wurst attending the second night of the 65th Festival di Sanremo 2015 at Teatro Ariston on February 11th, 2015 in Sanremo, Italy. February 11, 2015

Dodal, že keď sa objavil ako „Conchita Wurst“, používal ženskú postavu, zatiaľ čo v každodennom živote používal muža. V roku 2018 pod tlakom oznámil, že je HIV pozitívny a chorobu lieči už niekoľko rokov.

Aj keď to bolo chvíľu ticho a v médiách sme o tom veľa nepočuli, zabezpečilo to, že je stále aktívny v hudobnej oblasti. Stále produkoval platne aj single, no zatiaľ žiadna skladba nebola taká úspešná ako Rise Like a Phoenix.