Pár si adoptoval umierajúce dievčatko a zachránil mu život…

Pár si adoptoval umierajúce dievčatko a zachránil mu život…

15 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Laura Cobbová vedela, že chce byť matkou, už keď mala 7 rokov. Keď našla toho pravého, rozhodli sa založiť si vlastnú veľkú rodinu, ale bohužiaľ sa stretli s neplodnosťou. Nakoniec sa manželia rozhodli pre adopciu a keď nastal čas, vybrali si dievčatko, ktoré na jednotke intenzívnej starostlivosti bojovalo o život.

Život malej Evelyn sa začal veľmi ťažko. Infekcia pri pôrode spôsobila dieťaťu komplikácie, ako je pľúcna hypertenzia a zlyhanie obličiek. Podľa nemocnice nebolo jasné, či prežije prvý týždeň a aký bude jej ďalší vývoj. Nikto si nemohol byť istý, či prežije alebo či sa bude správne vyvíjať.

Bola najchorším novorodencom v nemocnici a okrem lekárskej starostlivosti potrebovala aj rodinu, ktorá by sa jej venovala a mala ju rada.

Laura a jej manžel sa rozhodli, že sa stanú jej rodinou a budú jej počas hospitalizácie poskytovať podporu a teplo. „Malú Evelyn sme spoznali na Deň matiek.

Nebola to náhoda… boli sme pri nej každý deň, keď bola v nemocnici a milovali sme ju od prvej chvíle,“ povedala Laura. „Lekári mali jasno v tom, že psychický faktor malého dievčatka zohral v jej zdravotnom stave obrovskú úlohu, a preto sme riskovali a stáli sme pri nej, aby sme jej pomohli uzdraviť sa.“

Z jednotky intenzívnej starostlivosti do života plného lásky

Hoci boli Evelynini pestúni pripravení na dlhý pobyt v nemocnici, ich dievčatko ich príjemne prekvapilo! Čoskoro sa jej zdravotný stav zlepšil a o necelý mesiac bola pripravená na prepustenie. Dnes je z nej rozkošné ročné dieťa a podľa slov jej šťastných rodičov im rozjasňuje život.❤️