Po raňajkách sa na tele dieťaťa objavila zvláštna vyrážka! Každý rodič by o tom mal vedieť!

Po raňajkách sa na tele dieťaťa objavila zvláštna vyrážka! Každý rodič by o tom mal vedieť!

19 júla, 2022 0 Od Redakcia

V obchode niet dieťaťa, ktoré by nezačalo kričať pri pohľade na lákavú čokoládu, čipsy, sušienky alebo sladkosti. Každé dieťa miluje desiatu zabalenú vo farebnom papieri a, bohužiaľ, existujú staré mamy a milé tety, ktoré nimi s obľubou napchávajú svoje kričiace trojročné deti.

Dôkladne si premyslite, aké potraviny alebo sladkosti dieťaťu dávate, pretože niektoré sú plné veľmi škodlivých farbív a pridaných príchutí. Nezvyknite svoje dieťa odmeňovať čokoládovou tyčinkou alebo cukríkom. Na tieto nezdravé veci si veľmi ľahko zvyknete a po čase sa môžu stať vážne návykové.

Matka zverejnila na Facebooku nasledujúcu fotografiu, na ktorej vidno hrozné vyrážky, ktoré sa jej dieťaťu objavili po konzumácii nezdravých potravín.

„Bola som taká vystrašená, keď som videla tie hrozné vyrážky na Anninom tele. Keďže som netušila, čo to spôsobuje, rýchlo som ju odviezla k lekárovi. Jej otec mi povedal, že ráno dal dieťaťu „farebnú desiatu“, ktorá okrem iného obsahovala zemiakový škrob a potravinárske farbivo,“ povedala zdrvená matka.

Mnohé potravinárske farbivá, hoci sú inzerované ako prírodné, môžu u osôb, ktoré sú na ne citlivé, vyvolať alergické reakcie. Jedným z najnebezpečnejších je butylovaný hydroxytoluén (BHT), ktorý môže spôsobiť alergické kožné vyrážky, dermatitídu a rakovinu.

Dávajte pozor, aké občerstvenie dieťaťu dávate.

Niektoré potravinárske farbivá môžu spôsobiť hnačku, alergie, žihľavku, nádchu, hyperaktivitu, bolesti hlavy a závraty. Nórsko a Fínsko už zakázali používanie prídavných látok, ktoré sú nebezpečné pre ľudí.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi známymi, priateľmi a rodinou, a upozornite ich na to.