Pravdepodobne by vám nikdy nenapadlo, čo je na náhrobnom kameni tejto 97-ročnej ženy…

Pravdepodobne by vám nikdy nenapadlo, čo je na náhrobnom kameni tejto 97-ročnej ženy…

15 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Každá babička má ten špeciálny, chutný recept, ktorým je známa. Či už sú to lasagne alebo čokoládové sušienky, nič ako domáce jedlo od starej mamy vám dodá hrejivý pocit domova. A mnohokrát sa tieto recepty dedia z generácie na generáciu – mnohí z nás majú staré ručne písané recepty našich starých rodičov.

Keď však zomrela jedna staršia žena, zabezpečila, že jej slávny recept na fudge bude žiť ďalej veľmi nezvyčajným, no potešujúcim spôsobom. Ak navštívite cintorín Logan v Utahu, možno medzi tradičnejšími menami a dátumami, ktoré zdobia náhrobky, nájdete niečo veľmi neobvyklé.

Pozrite sa bližšie a možno nájdete náhrobný kameň Wadea a Kathryn Andrewsových… čo je úplný recept na domáci fudge.

Je to celkom pohľad, jeden z najneortodoxnejších, ale srdečne zábavných hrobov, aké sme videli. Niekedy, keď zomrie dobrý kuchár, ich obľúbené recepty sa rozdajú rodine, aby mali na čo spomínať, ale toto to určite posunie na ďalšiu úroveň a ponúkne Kayov recept na fudge každému, kto ho chce, navždy. Náhrobný kameň si v posledných rokoch získal pozornosť miestnych smútiacich, často je zdieľaný online. Utah FOX 13 však nedávno odhalil príbeh pamätného hrobu.

Recept patrí Kathryn Andrews, ktorá často chodila po Kay. Zomrela v roku 2019. Jej dcéra Janice Johnson pre FOX 13 povedala, že to bola vhodná pocta pre jej mamu.

„Naozaj milovala ľudí,“ povedala Janice. „Písala poéziu a vždy, keď sa ľudia stretli, fintila sa.“

Povedala, že Kay pomohla vytvoriť náhrobok a bol to jej nápad dať tam recept na fudge. (Hrob pôvodne obsahoval preklep vyžadujúci polievkovú lyžicu fudge, čo bolo opravené.) Ale okrem toho, že bola Kay dokonalou kuchárkou, zanechala po sebe aj dojímavý vojnový milostný príbeh so svojím zosnulým manželom Wadeom, s ktorým zdieľa hrob.

Janice pre FOX 13 povedala, že jej rodičia sa stretli na cirkevnom podujatí v New Yorku a trafili to na jednom rande predtým ako sa Wade, kapitán amerického letectva, vrátil do Európy, aby pokračoval vo svojej službe v druhej svetovej vojne. Ale Kay mala stále na mysli: svoje bombardovacie lietadlo nazval „Salt Lake Katie“, na ktorom bola na boku namaľovaná podobizeň Kay.

Zasnúbili sa a vzali v roku 1944 a mali spolu päť detí. Podľa Find a Grave sa rodina sťahovala po krajine, kým sa usadila v Logah v Utahu. Wade vyučoval sociológiu na Utah State University, zatiaľ čo Kay pracovala v stredisku pre umiestňovanie a poskytovala poradenstvo niekoľkým družinám.

Vždy bola oddaná svojej rodine a jej nekrológ hovorí, že bola známa svojimi nedeľnými večerami, na ktorých často varila zemiakovú kašu s pečienkami a čokoládovú texaskú tortu. Janice tiež pripomenula, že jej matka často rozdávala Tootsie Rolls z kabelky deťom a že náboženská viera bola veľkou súčasťou jej života. „Mala pocit, že modlitba je taká dôležitá,“ povedala pre FOX 13. „Žila tým.“

Wade zomrel v roku 2000 a Kay zomrela 17. decembra 2019. Bola by však šťastná, keby vedela, že jej hrob stále vzbudzuje toľko zvedavosti a radosti v toľkých ľuďoch.

Aký zábavný a jedinečný spôsob, ako si uctiť Kayin odkaz.

Zdieľajte tento „sladký“ príbeh, ak sa vám páči tento nápad!