Pre manželov Gulliverovcov to mala byť vysnívaná dovolenka. Netušili, čo ich čaká po návrate domov..

Pre manželov Gulliverovcov to mala byť vysnívaná dovolenka. Netušili, čo ich čaká po návrate domov..

29 januára, 2022 0 Od Redakcia

Rodina si vybrala štvorhviezdičkový hotel v Egypte. Počas pobytu si ich sedemročná dcéra Madison želala tetovanie henou. Rodičia súhlasili. Spoločne sa vybrali do salónu krásy, ktorý sa nachádzal v hoteli. Ako zdôrazňujú, salón im dodal sebavedomie a samotné tetovanie nebolo vôbec lacné. Netušili, že sa všetko skončí zle.

Po návrate domov Madison začala pociťovať svrbenie v mieste, kde mala tetovanie. Rodičia sa rozhodli, že jej dôkladne umyjú ruku. Na druhý deň si všimli rozsiahle začervenanie pokožky dievčaťa a išli s ňou do nemocnice. Liečba dievčaťa trvala veľmi dlho. Do nemocnice sa musela vrátiť až päťkrát.

Teraz má, žiaľ, celú ruku pokrytú znetvorujúcimi jazvami.

Manželia Gulliverovci a Madison boli hosťami v televíznom programe, kde rozprávali svoj príbeh. Sprevádzal ich aj lekár, ktorý im vysvetlil, čo mohlo byť príčinou Madisoniných problémov.

Podľa lekára mohla čierna henna obsahovať chemickú zlúčeninu p-fenylendiamín (PPD), ktorá sa používa ako farbivo. Táto chemická látka je vysoko alergénna, a preto je v mnohých krajinách zakázaná v kozmetike. Nanešťastie, ako možno vidieť v prípade Madisonu v Egypte, pravdepodobne sa používala henna obsahujúca PPD.

Lekári varujú pred používaním tohto typu tetovania v zahraničí. PPD môže spôsobiť nielen kožné alergické reakcie, ale v extrémnych prípadoch aj anafylaktický šok. Anafylaktický šok je náhla reakcia organizmu na alergén. Je to život ohrozujúca situácia.

Prosím, odovzdajte Madisonin príbeh. Kiež by sa už takéto prípady nevyskytovali.

Ak sa vám tento článok páčil , zdieľajte ho!