Rakovina jej zobrala manžela a dve z troch detí, to však nebol koniec nešťastia…

Rakovina jej zobrala manžela a dve z troch detí, to však nebol koniec nešťastia…

13 septembra, 2023 0 Od Redakcia

Kvôli rakovine prišla takmer o celú rodinu. Zostala jej jediná dcéra a teraz bojuje sama o svoj život. Nemka Stefanie Ewald a jej manžel Sebastian žili šťastný život. Keď sa narodilo ich tretie dieťa, život rodiny bol úplný. Potom sa však všetko začalo zamotávať. Stefanie zdieľa svoj život na Instagrame a tam získate brutálny pohľad na to, aké to je žiť v rodine, kde štyria z piatich členov rodiny majú rakovinu a traja už zomreli.

Ako prví boli chorobou postihnutí dcéra Neele (6) a syn Jonas (10). Obom diagnostikovali Li-Fraumeniho syndróm. Je to vzácna, vrodená tendencia vyvinúť niekoľko typov rakoviny súčasne v ranom veku. Jonas nakoniec 29. decembra 2019 zomrel na nádor na mozgu.

„Jonas Ewald 🕯pre teba a všetky ostatné deti, ktoré nás opustili príliš skoro – chýbaš mi každým dňom o niečo viac. Nikdy na teba nezabudneme,“ napísala Stefanie na Instagram.

Neele mala tiež agresívny nádor na stehne a podstúpila chemoterapiu. Stefanie prežila s rodinou Vianoce, aby zabudli na veľa bolesti. „Nekonečne vďačná za ten malý, krátky, ale tak vzácny dych, ktorý mi pripadá takmer ako každodenný život a normálnosť medzi všetkými katastrofami – medzi zdobením vianočného stromčeka, pečením koláčikov, domácimi úlohami, stavaním snehuliaka,“ píše . Zároveň povedala, že pre vtedy sedemročnú Neele bude rozhodujúce ďalšie obdobie.

„Všetko závisí od krvného obrazu, celkového stavu atď… Prosím, nenechajte rok skončiť katastrofou,“ napísala Stefanie v decembri.

Ale Neelin stav sa bohužiaľ nezlepšil. A nasledujúce leto navždy zaspala. Na Instagrame sa potom objavil príspevok, kde Stefanie smúti nad stratou dieťaťa.

Akokoľvek je to všetko neskutočné, už sú to tri týždne, čo si nás opustila… Môjmu srdcu budeš navždy chýbať moja dobrá dcéra Všetko sa to stalo tak „nečakane“ rýchlo – aj keď sme vedeli, že ten čas v určitom okamihu príde …. vždy sme mali nádej.” – píše.

Otec Sebastian tiež dostal rakovinu. Dostal rakovinu pľúc a zomrel 2. marca 2020, niečo cez dva mesiace po svojom synovi. A aby toho nebolo málo, mamičke Stefanie vo februári po biopsii diagnostikovali rakovinu prsníka. Stefanie na Instagrame hovorí, že rakovina prsníka je agresívna a nie je isté, či prežije. Nemeckému online denníku Stadtlandmama povedala, že sa smrti nebojí.

,,Matky sa neboja umierania. Ich najväčším strachom je opustiť svoje deti. Pretože vedia, že nikto ich nebude milovať tak ako oni sami,“ hovorí. Stefanie nedávno podstúpila operáciu a začala aj s chemoterapiou. Stefanie má okrem syna Jonasa a dcérky Neele aj dcérku Lenju (2). V súčasnej dobe je zdravá, bez rakoviny.

Teraz posielame rodine mnoho vrelých myšlienok a podpory! Zdieľajte článok aj so svojimi priateľmi.