Rodičia s potratom nesúhlasili. O tri mesiace neskôr sa stalo niečo, čo mladú mamičku rozplakalo…

Rodičia s potratom nesúhlasili. O tri mesiace neskôr sa stalo niečo, čo mladú mamičku rozplakalo…

13 februára, 2023 0 Od Redakcia

Narodenie prvého dieťaťa je vždy veľkou udalosťou v živote každého páru. Tak to bolo aj v prípade Sarah Hellerovej a jej partnera Chrisa Eidama. Keď sa dozvedeli, že sa ich rodina čoskoro rozrastie o ďalšieho člena, boli šťastní.

Bohužiaľ, v 24. týždni tehotenstva lekár zistil, že ich syn trpí rozštepom podnebia. Ultrazvuk odhalil, že dieťa Sarah a Chrisa má nezvyčajne veľký rozštep podnebia. Zvyčajne sa tento stav prejavuje miernym oddelením pery a/alebo podnebia. V tomto prípade však rozštep siahal od pery až po nos.

Lekári budúcim rodičom oznámili, že na svete existuje len niekoľko prípadov takého ťažkého rozštepu pery a podnebia. Ako povedal Chris Eidam v rozhovore pre Omaha News, „lekári sa nás opýtali, či chce Sarah rodiť“. Sarah a Chris však vedeli, že chcú, aby sa Brody narodil.

Sarah v rozhovore povedala, že chce zmeniť pohľad ostatných ľudí na ľudí s rozštepom pery a podnebia.

„Rodič by mal byť na svoje dieťa hrdý bez ohľadu na okolnosti,“ povedala Sarah pre Today a dodala: „Chceli sme zmeniť to, ako vyzerali fotografie z ultrazvuku, novorodenecké fotografie alebo fotografie z prvých narodenín, ktoré sme videli na sociálnych sieťach.

Podľa Wikipédie si odborníci nie sú istí, čo presne spôsobuje rozštep pery a podnebia. Je pravdepodobné, že ochorenie je čiastočne genetické a čiastočne spôsobené environmentálnymi faktormi, ako je konzumácia alkoholu počas tehotenstva. Výskyt tohto javu je 2-3 prípady na 1000 živonarodených detí.

Liečba detí s rozštepom pery a podnebia zahŕňa chirurgický zákrok. Nanešťastie, Sara a Chris neboli schopní zaplatiť náklady na liečbu. Po zverejnení Brodieho fotografie na Instagrame dostala Sara množstvo komentárov. Jeden z nich v nej vyvolal veľmi silné pocity. Niekto sa spýtal: „Čo má s tvárou?“

Sara nečakala, že bude musieť brániť svoje trojmesačné dieťa pred takýmito poznámkami. „Namiesto konfrontácie som sa rozhodla pre prednášku, pretože chcem, aby Brody v budúcnosti vzdelával ostatných a bránil mladšie deti, ktoré majú tiež rozštep pery a podnebia,“ povedala Sara pre Today.

Nie všetky pripomienky však boli negatívne.

Večer toho istého dňa Sarah išla na večeru so svojím partnerom a priateľmi. V jednom momente v reštaurácii priniesol čašník Sarah kus papiera. Sarah si najprv myslela, že by to mohol byť komentár napísaný na obrúsku. Ukázalo sa, že je to šek na 1000 dolárov so slovami „pre vaše rozkošné dieťa“. Sarah a jej partner sa prirodzene rozhodli vyčleniť peniaze na Brodieho liečbu.

Nie je skvelé, že na svete existujú ľudia, ktorí sú ochotní pomáhať druhým bez strachu?

Zdieľajte tento príbeh ďalej. Pomôžme aj my zmeniť pohľad ľudí na tieto veci, ktoré sa bohužiaľ stávajú. Detičky za to nemôžu!