Rodičia verili v záchranu svojho nenarodeného dieťaťa. To, čo matku inšpirovalo, aby hľadala pomoc inde, je neuveriteľné…

Rodičia verili v záchranu svojho nenarodeného dieťaťa. To, čo matku inšpirovalo, aby hľadala pomoc inde, je neuveriteľné…

10 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Syndróm hypoplastického ľavého srdca je zriedkavá vývojová porucha, ktorá sa vyvíja v maternici, čo znamená, že ľavá komora srdca sa nevyvíja dostatočne, a preto zaostáva za normálne vyvinutým srdcom. To bol aj prípad nenarodeného dieťaťa Doa a Aliho, u ktorého lekári zistili, že existuje nešťastne vysoká pravdepodobnosť, že dieťa zomrie v maternici alebo krátko po narodení. Manželia však stále dúfali, že sa ich dieťa podarí zachrániť.

Rodičia boli zmierení s ťažkým osudom

Manželom, ktorí žijú v Dubaji, túto smutnú správu oznámili lekári. Ich nenarodené dieťa trpí syndrómom hypoplastického pravého srdca a žiaľ, očakávajú, že dieťa zomrie v maternici alebo krátko po narodení. Na základe diagnózy potvrdili, že pre záchranu života dieťaťa nemôžu nič urobiť.

Matka našla v seriáli nádej

Doaa bola v 20. týždni tehotenstva, keď spolu s manželom zistili, že ich nenarodené dieťa trpí vážnym ochorením srdca. Doaa je sama lekárka a je tiež veľkou fanúšičkou seriálu Chirurgovia. Hoci ju správa od lekárov zdrvila, spomenula si na epizódu zo známeho seriálu, ktorá bola podobná jej situácii. To inšpirovalo Doaa a Aliho, aby začali hľadať pomoc na záchranu svojho nenarodeného dieťaťa mimo svojej krajiny.

Cestovali až do Spojených štátov

Manželia Ghaibovci cestovali až do Clevelandu v Ohiu, aby pomohli svojmu dieťaťu so syndrómom hypoplastického pravého srdca. Nakoniec sa stretli s doktorom Jamesom Strainicom a jeho tímom, ktorý vykonal náročnú operáciu.

Operácia pľúcnej chlopne plodu znamenala, že doktor Strainic musel pomocou ultrazvuku zaviesť ihlu do srdca plodu a potom použiť malý balónik, ktorý po nafúknutí otvorí uzavretú chlopňu, aby srdce mohlo normálne fungovať. Okrem toho sa celý zákrok vykonáva pri plnom vedomí matky.

Vytrvalosť a odhodlanie manželov sa vyplatili. Narodilo sa im šťastné a zdravé dievčatko menom Nadine, čo znamená „nádej“.