Sestry, ktoré spolu bojovali s rakovinou, porodili v ten istý deň…

Sestry, ktoré spolu bojovali s rakovinou, porodili v ten istý deň…

9 marca, 2022 0 Od Redakcia

Karla Oke a Lisa Stevenson zo Swindonu tvrdia, že nikdy skutočne nepochopia, aké jedinečné je ich puto po sérii bizarných udalostí v ich živote.

Karla Oke a Lisa Stevenson zdieľajú neuveriteľné puto po tom, čo spolu čelili rakovine a v ten istý deň, v tej istej nemocnici porodili svojich synov.

Sestry, medzi ktorými je 6-ročný vekový rozdiel, zdieľali neuveriteľné náhody, ktoré sa im počas života stali. Karla a Lisa sa dozvedeli, že majú prekancerózne bunky po tom, čo Karla prvýkrát podstúpila test na ster, keď mala skoro 20 rokov. Lekári sa domnievajú, že Karla, ktorá podstúpila tento test, nakoniec zachránila Lise život, pretože aj ona mala tento stav. Po ich liečbe bolo obom povedané, že možno nikdy nebudú môcť donosiť deti do úplného termínu a obe v roku 2013 potratili.

Potom však obidve otehotneli (mesiac jedna po druhej) a v roku 2015 mali svojich prvých synov. A prekvapivo otehotneli v rovnakom čase o dva roky neskôr, pričom chlapcov Alexa a Prestona delili len štyri hodiny.
Teraz sa Karla o ich sesterskom zväzku podelila viac. Dodala: „Myslím si, že ako staršia sestra som ju vždy veľmi chránila. Ale spoločné zdieľanie všetkých našich míľnikov len posilnilo naše puto.“

Karla (36) a Lisa (31) mali v dospievaní zvláštne puto, ale hovoria, že ich životy, ktoré sa tak podobne rozvíjali, urobili ich vzťah úžasným.

Sestry boli však v dospievaní odlišné. Karla bola veľmi dievčenská, zatiaľ čo Lisa bola samozvaná divoška. Vyrastali v Chippenhame, Wilts, ale Lisa nasledovala Karlu do Swindonu počas ich prvých tehotenstiev, pretože chcela byť počas tohto obdobia bližšie k svojej sestre . Bizarný súbor kombinovaných okolností sa začal, keď Karla vo svojich 20-tich rokoch neústupne tvrdila, že má rakovinu krčka maternice, ale až do svojich 25. narodenín si nemohla objednať test.

NHS nevyšetruje rakovinu krčka maternice u mladších ako 25 rokov, pretože ju považuje za veľmi zriedkavú u mladších žien. Obáva sa, že predčasné vyšetrenie môže viesť k zbytočnej liečbe, pretože abnormálne bunkové zmeny sa u mladších žien často vracajú do normálu. Karline tvrdenia však boli správne a bola operovaná na predrakovinu krčka maternice, kde sú bunky krčka maternice abnormálne do tej miery, že sa v budúcnosti pravdepodobne rozvinú na rakovinu.

Úžasné je, že Karlina rakovina krčka maternice zachránila Lise život, keď sa tiež rozhodla podstúpiť vyšetrenie. Lisa zistila, že má rovnaké bunky ako Karla, keď mala len 19 rokov. Lekári jej povedali, že by sa nedožila svojich 25. narodenín, keby netrvala na tom, aby sa na ňu tiež pozreli. Vo februári 2013 Lisa zažila svoj prvý potrat a Karla bola jej oporou. O niekoľko mesiacov neskôr v septembri Karla v troch mesiacoch tiež potratila dieťa.

Sestry boli vďačné a udivené, čo obe zažili a dokázali sa navzájom podporovať a chápať vzájomné pocity.

Karla povedala: „Prešli sme si ťažkými obdobiami – tak ako každý vo svojom živote – ale spoločné prežívanie týchto období nám obom pomohlo.“ Lisa povedala: „Mysleli sme si, že to bude koniec nášho vzťahu – jedna z nás bude môcť mať dieťa a druhá nie. A bolo by príliš ťažké takto vidieť jedna druhú. Ale potom sme obidve otehotneli v rovnakom čase a naše prvé deti sme mali s odstupom troch týždňov!“

Lisa sa vydala v septembri 2014 (Karla bola družičkou) a krátko nato otehotnela. Obe sestry sa v tom čase začali pokúšať o bábätká, ale bolo im povedané, že ich kŕčky maternice sú príliš slabé na to, aby dieťa dorástlo do pôrodu.

V lete 2015 sa sestrám narodili ich prví synovia Eli a Spencer, v priebehu jedného mesiaca v nemocnici Great Western Hospital, Wilts.

Sestry sa chceli pokúsiť o ďalšie dieťa, ale až po Karlinej svadbe v auguste 2016. Lisa žartovala, že bola svadobná noc, keď sa obidve opäť začali snažiť o druhé bábätko. Lisa sa ako prvá zverila svojej sestre, že je na jeseň 2016 tehotná s druhým dieťaťom. Povedala: „Jedno ráno, keď som vysadila jej syna, som svojej sestre povedala, že som tehotná. Bola super šťastná. A potom som ju jedného dňa, o niekoľko mesiacov neskôr, odviezla k doktorovi, lebo si chcela niečo overiť. Keď prišla späť, oznámila mi, že čaká dieťa.“

V máji 2017 Lisa porodila svojho druhého syna Axela.

Zavolala Karle, aby jej to povedala, ale v telefóne počula iba stonanie – pretože jej sestra bola sama na ceste do tej istej pôrodnice. Lisin syn Axel a Karlin syn Preston sa narodili niekoľko hodín po sebe. Lisa rodila normálne, zatiaľ čo Karlin syn sa narodil cisárskym rezom. Karla povedala: „Je to neuveriteľné, že sme mali našich chlapcov v ten istý deň, na tom istom oddelení.

Pôrodné asistentky na oddelení v nemocnici Great Western Hospital vo Swindone – tej istej nemocnici, v ktorej mali sestry svojich prvých synov – boli fascinované zhodou okolností.

Karla dodala: „Keď som porodila svojho syna, Lisa prišla do mojej izby so svojím dieťaťom. „Bol to taký krásny zážitok, že som mohla držať svojho syna a svojho synovca súčasne. Bolo to veľmi výnimočné. Neviem, či niekedy skutočne pochopíme, aká jedinečná to bola skúsenosť.“

Prajeme im veľa zdravia a lásky…💕

Ak sa Vám ich neuveriteľný, životný príbeh páči, zdieľajte ho aj ďalej…