Slepá, 13-ročná sólistka hrá Chopina na železničnej stanici a všetci sú bez slov!

Slepá, 13-ročná sólistka hrá Chopina na železničnej stanici a všetci sú bez slov!

16 februára, 2023 0 Od Redakcia

13-ročná nevidiaca klaviristka, ktorá na železničnej stanici majstrovsky a bezchybne zahrala zložitú skladbu od Fryderyka Chopina, vyvolala u bežných občanov vzrušenie. V klipe, ktorý zverejnil kanál propagujúci „The Piano“ (nová talentová šou v Británii, ktorú moderuje Claudia Winklemanová), 13-ročná Lucy hrá na klavíri Štúdiu op. 25, č. 1, jedno z najznámejších diel poľského skladateľa a necháva publikum bez slov.

V tejto talentovej šou dostávajú talentovaní amatérski klaviristi z celej krajiny pozvánky na vystúpenia na vlakových staniciach v Londýne a iných mestách, pričom netušia, že sa zúčastňujú televíznej šou. Producenti šou umiestnia na miesto kamery, ktoré zaznamenávajú reakcie ľudí a medzi cestujúcimi sú aj dvaja porotcovia šou, popová hviezda Mika a známy klasický klavirista Lang Lang.

V každej epizóde bude jeden z predstavených klaviristov vybraný, aby zahral na jednom z najznámejších svetových koncertov, ktoré sa nedajú prehliadnuť. Veľký víťaz talentovej šou vystúpi pred tisíckami divákov v legendárnej londýnskej Royal Festival Hall.

V klipe, ktorý Channel 4 zverejnil na sociálnych sieťach, je vidieť, ako vystúpenie 13-ročnej dievčiny pôsobí na porotcov, pričom Mika hovorí, že je ohromený jej talentom a Lang komentuje, že… nemá slov. Ako sa objasňuje vo videu, Lucy, ktorá má neurodiverzitu, si na konci vystúpenia piesne často zakrýva uši. „Páči sa jej tlieskanie, ale nie zvuk tlieskania, takže si zo zmyslových dôvodov priloží prsty k ušiam.“

Zdieľajte jej talent aj so svojimi priateľmi. Určite si to zaslúži!