Slobodnej matke 5 detí hrozí väzenie za niečo, čoho sa určite dopustili aj iní…

Slobodnej matke 5 detí hrozí väzenie za niečo, čoho sa určite dopustili aj iní…

26 apríla, 2022 0 Od Redakcia

Ak ste rodič, potom je veľká pravdepodobnosť, že vám nie je cudzí stres ani obmedzovanie výdavkov v snahe vyjsť s peniazmi. Žiadna matka ani otec nie sú dokonalí. Všetci robíme chyby – jednoducho povedané, je to súčasť rodičovstva. A predsa jednej slobodnej matke piatich detí z Georgie zrejme hrozí väzenie za niečo, čoho sa určite dopustili aj iní.

Nie je prekvapením, že jej prípad rozdeľuje názory na internete, pričom mnohí sú toho názoru, že sa s ňou zaobchádza kruto. Podľa správ je Melissa Hendersonová zaneprázdnená matka, ktorá sa snaží vyjsť s peniazmi tým, že pracuje, aby zabezpečila svoje deti.

Samozrejme, hrať úlohu živiteľa rodiny a zároveň byť jedinou opatrovateľkou piatich detí nie je jednoduché. Jej najmladší syn Thaddeus zvyčajne navštevuje škôlku, ale keď bola spomínaná škôlka zatvorená kvôli epidémii COVID-19, Melissa bola nútená hľadať niekoho, kto by sa o neho staral.

Nanešťastie, po vyčerpaní všetkých možností tejto ťažko pracujúcej mame nezostalo nič iné, len požiadať svoju najstaršiu 14-ročnú dcéru či by mohla postrážiť Thaddeusa, kým ona pôjde do práce. V istom momente počas dňa sa vraj Thaddeus vytratil von, zatiaľ čo jeho staršia sestra robila školské úlohy. Hral sa asi 15 minút, kým si 14-ročná dievčina uvedomila, že odišiel a išla ho von priviesť.

Nikomu sa nič nestalo, ale sused si všimol chlapca, ako sa hrá sám a v obave o jeho zdravie zavolal záchranku.

O dva týždne neskôr sa v Melissinom dome objavila polícia a zatkla ju za trestný čin z nedbanlivosti. V rozhovore pre Inside Edition sa Melissa priznala: „Bol to najtrápnejší a najponižujúcejší deň v mojom živote.“

Podľa Little Things sa policajná správa zamerala na to, čo sa mohlo stať Thaddeusovi, keď bol vonku sám, vrátane toho, že ho mohli „uniesť alebo uštipnúť jedovatý had“. V prípade usvedčenia z trestného činu, z ktorého je obvinená, hrozí mame Melisse jeden rok väzenia a pokuta 1 000 dolárov.

Neviem ako vy, ale ja si myslím, že toto je zo strany úradov trochu prehnaná reakcia.

Iste, nie je dobré, aby sa 4-ročné dieťa potenciálne vystavovalo nebezpečenstvu, keď je vonku samo, ale nevidím, že by Melissa urobila niečo zásadne zlé, keď zverila svoju dospievajúcu dcéru do starostlivosti o Tadeáša.

Čo si myslíte vy? Mala by táto mama čeliť prípadnému väzeniu? Napíšte nám svoj názor do komentárov na Facebooku.

Medzitým zdieľajte tento článok na sociálnych sieťach, aby ste nám pomohli pokračovať v diskusii.