Šokovaní rodičia zistili, že vychovali cudzinca, nie vlastné dieťa!

Šokovaní rodičia zistili, že vychovali cudzinca, nie vlastné dieťa!

20 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Pôrod môže byť pre matku strašným zážitkom. Je dôležité, aby sa rodičia cítili v nemocnici bezpečne a so všetkým podporným personálom, ktorý môže počas pôrodu poskytnúť. Vo veľkej väčšine prípadov majú rodičia pozitívnu skúsenosť – no pre rodičov Chestera a Doru Fronczakových sa ich životná nočná mora začala po tom, čo v roku 1964 privítali svojho syna v nemocnici v Chicagu.

Spočiatku išlo všetko podľa plánu. Dora porodila zdravého a úžasného chlapca v apríli 1964. Tešili sa, že si privezú svojho malého syna domov do Chicaga, aby spolu začali úplne nový život. Ich sen sa však nikdy nesplní.

Keď mal ich chlapček Paul 1 deň, do nemocničnej izby matky zrazu prišla pani, ktorá vyzerala ako zdravotná sestra. Tvrdila, že Dorin syn potrebuje navštíviť lekára, zobrala malého chlapca a ponáhľala sa preč. Vtedy 28-ročná Dora naposledy videla svojho chlapca. Falošná sestra ukradla novorodenca a zmizla bez stopy.

„Chceme len späť naše dieťa a dúfame, že sa oňho prosím postará,“ povedala vtedy Dora.

Šokovaní rodičia okamžite kontaktovali políciu a FBI začala rozsiahle vyšetrovanie s cieľom nájsť dieťa Dory a Chestera. Napokon, o dva roky neskôr sa zdalo, že vyšetrovatelia urobili prelom. FBI vypátrala opusteného chlapca a identifikovala ho ako nezvestné dieťa páru a odovzdali ho uvoľneným rodičom. Mladého chlapca objavili v New Jersey a so synom Chestera a Dory Fronczakových bolo niekoľko podobností.

Uši vyzerali rovnako a rodičia boli presvedčení, že je to ich stratený chlapček. Neexistoval však žiadny jasný dôkaz a v 60. rokoch žiadna technológia DNA nedokázala potvrdiť jeho skutočnú identitu. Dora a Chester sa ho ujali a vychovali ho ako vlastného. Naozaj verili, že batoľa bol ich biologický syn Paul.

Ale o niekoľko rokov neskôr sa ukázalo, že nebol príbuzný Dory a Chestera.

Paul mal 10 rokov, keď sa dozvedel o svojom rodnom príbehu, pri prezeraní rodinného suterénu našiel výstrižky z novín pokrývajúcich únos. Keď bol starší, všimol si, že jeho vlasy sú iné ako vlasy jeho rodičov a ďalšie rozdiely, o ktorých začal uvažovať. Paul mal podozrenie, že nemusí byť príbuzný so svojimi rodičmi a neskôr test DNA jeho podozrenie potvrdil.

Napriek tomu to bol pre neho šok. Zaujímal sa však aj o nájdenie „skutočného“ Paula Fronczaka.

„Je skutočné Fronczakovo dieťa ešte nažive? Je  tam vonku? A ak je, nájdeme ho? Môžeme ho skutočne spojiť s mojou mamou a otcom?,“ povedal v roku 2014. V roku 2019 sa začali diať veci, keď FBI získala v prípade nové stopy. Polícia našla druhého Paula Fronczaka na vidieku v Michigane. Išli ho informovať o jeho skutočnej identite a muž tomu nemohol uveriť. Podľa správ nechcel po prijatí správy vyjsť na verejnosť.

„Mám voľné konce, ktoré musím zviazať,“ povedal muž pre WGN-TV.

V roku 2019 sa nezdalo, že by sa chcel znovu stretnúť so svojou biologickou matkou Dorou, ktorá žije na predmestí Chicaga. Nie je však jasné, či sa s ňou niekedy stretol. Žiaľ, Chester podľa NY Post zomrel pred niekoľkými rokmi.

To je tak fascinujúce, ale aj strašné. Predstavte si, že kým nebudete takmer v dôchodku, neviete, kto skutočne ste. Predstavte si, že sa dozviete (alebo to popierate), že váš syn a vnúča nie sú s vami biologicky príbuzní.

Zdieľajte tento príbeh aj ďalej…