Svetová senzácia! Tento muž odhalil tajomstvo pyramíd?

Svetová senzácia! Tento muž odhalil tajomstvo pyramíd?

8 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Policajt na dôchodku z Ceglédu je na stope 2000 rokov starej záhady. Tvrdí, že odhalil tajomstvo pyramíd. Vilmos Lippai bol pred odchodom do dôchodku bývalým policajtom. Povedal, že si vždy vážil Egypt a pyramídy, pretože sú plné záhad a ani dnes vedci nedokážu rozlúštiť, ako boli postavené alebo prečo presne boli postavené.

STAROVEKÍ STAVITELIA NEPREZRADILI POTOMKOM TAJOMSTVO, AKO BOLI PYRAMÍDY POSTAVENÉ.

Mnohí archeológovia, inžinieri, vedci a architekti sa pokúšali rozlúštiť tajný kód, ale zatiaľ sa to nikomu nepodarilo. William nakoniec objavil najväčšie tajomstvo na stavenisku. Stalo sa to v roku 2013 a potom toto tajomstvo prezradil verejnosti. Dodnes verí svojej teórii a snaží sa dokázať, že je správna.

Tlačili sme, ťahali a vyťahovali obrovský železobetónový nosník na rampe, keď mi napadlo, že podobný spôsob prechodu z úrovne na úroveň mali možno už starí Egypťania,“ spomína Vilmos. Na jeho teórii je skvelá jej jednoduchosť. Je presvedčený, že starovekí stavitelia používali najjednoduchšiu možnú metódu; akoby len prechádzali z úrovne na úroveň na bežnej stavbe.

To môže vysvetľovať, pokračuje, prečo prakticky neexistovala žiadna záhada. Ak by použili nejaký špeciálny postup, zrejme by to bolo zaznamenané, nakreslené, zvečnené. Žiadny takýto dokument alebo nástenná maľba sa však nezachovali… Podľa Vilmosa Lippaia sa všetky teórie zhodujú v tom, že vonkajšia rampa bola použitá do výšky približne štyridsať metrov.

V tejto výške však už boli dokončené vnútorné chodby, sály a schodiská, takže keď sa tu uzavrela dutá časť pyramídy, nad touto úrovňou sa nachádzali „len“ obrovské kvádre posúvajúce sa jeden vedľa druhého. Podľa výpočtov pána Lippaia mali stavitelia aj pri nadmorskej výške 140 metrov rovnú plochu 8,4 x 8,4 metra na to, aby umiestnili predposlednú úroveň a potom vrchol na rampu, ktorá sa zužovala.

Potom pracovali smerom dozadu a vypĺňali voľný priestor, ktorý zostal po okraji každej úrovne, ktorý bol vyplnený pravým uhlom sklonu tehál.Táto metóda, ktorá sa zdala byť veľmi jednoduchá, im umožnila „natrieť“ aj vonkajšiu stranu pyramídy a to od vrchu nadol, a potom ju natrieť snehovo bielou farbou. Existuje najmenej sto rôznych teórií, z ktorých niektoré naznačujú, že vnútro pyramídy bolo zaplavené vodou, aby sa kamene vyniesli nahor, iné zas, že stavebné bloky vyniesli obrovskí draci.

Som presvedčený, že pyramídy boli postavené tým najprirodzenejším spôsobom na svete.Mnoho ľudí verí, že táto teória je skutočne možná, ale je oveľa viac tých, ktorí s ňou nesúhlasia.

Do ktorého tábora patríte vy?