Sťažnosť matky: Cukráreň vyrobila detskú tortu v tvare mužského …

Sťažnosť matky: Cukráreň vyrobila detskú tortu v tvare mužského …

17 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Chcela by som sa sťažovať na jednu známu cukráreň, kde sme objednali tortu k prvým narodeninám mojej dcéry. Moja dcéra mala pred 2 týždňami jeden rok. Môj manžel zahynul pri autonehode v deň môjho pôrodu. Nemala som čas povedať mu, že rodím, polícia nás predbehla. Tieto narodeniny boli pre mňa veľmi dôležité, pretože to bol nielen rok života môjho dievčatka, ale aj rok smrti môjho manžela.

Tak sme išli s mojím svedkom do príslušnej pekárne a požiadali sme o tortu v tvare cukríka. Dievčatko je posadnuté sladkosťami, vždy keď vidí niekoho rozbaľovať cukríky, kričí a pýta si ich, ale my jej ich samozrejme nedáme. S inými cukrovinkami to nerobí, len s cukríkmi. Vysvetlili sme jej, čo chceme a ona povedala, že dobre, príďte si po tortu o dva dni. Vysvetlili sme si, čo presne chceme, napísala som jej to na papier a urobila som jej internetovú fotku cukríka, tak ako ťažké to bolo?

Pozvali sme deti aj dospelých, vyzdobili sme dom a môj svedok išiel do cukrárne práve v čase, keď sa ľudia schádzali po tortu. V panike mi zavolá a povie: „Neuveríš, ten koláč nemá tvar cukríka. Vyzerá to ako mužský pohlavný orgán.“ „Ako to myslíš, ako je to možné?“ pýtam sa ho. Pozrite si obrázok a povedzte mi, čo vidíte! To, čo nám pripravila ani z ďaleka nevyzerá ako cukrík.

Išla som sa zblázniť! Ľudia čakajúci na tortu, ja, ktorá som ju nemohla priniesť, pretože vyzerala ako vyzerala a musela som ísť inam, lebo by sme zostali bez torty a moje dieťa, ktoré muselo sfúknuť sviečku na kúsku torty. Zavolala som im a ich odpoveď bola ironická: „Náš cukrár to upiekol“. Ani ospravedlnenie. Nakoniec prišiel môj svedok, nakrájali sme ju na kúsky, ktoré sme rozdali a dieťa na jednom z nich sfúklo sviečku.

Mám podozrenie, že si pomýlili torty a tá, ktorú nám dali, bola určená buď pre veľké dievča, alebo pre nevestinu rozlúčku so slobodou. Je nemožné, aby cukrár nevedel, ako vytvoriť tvar cukríka.

Čo si o tom myslíte, čo by ste urobili vy?