Štvorročnému chlapcovi s rakovinou sa splnil jeho sen …

Štvorročnému chlapcovi s rakovinou sa splnil jeho sen …

17 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Sen stať sa hasičom sa splnil 4-ročnému chlapcovi, ktorý bojuje s rakovinou! Hasičský zbor v oblasti, kde žije, dokonca usporiadal sprievod na jeho počesť. Henry Carpenter má síce len 4 roky, ale už toho veľa prežil. Z obyčajnej hrčky sa pred časom vyvinul neuroblastóm v 4. štádiu, ktorý sa rozšíril do celého tela. Napriek tomu sa malý bojovník nevzdáva a pokračuje v boji v nádeji, že zvíťazí.

Ako uviedla jeho rodina, rakovina je v súčasnosti v remisii, ale riziko je veľké. „Nerobíme si žiadne plány… S rakovinou sa vyrovnávame zo dňa na deň. Všetko, čo chceme, je byť s ním,“ povedala jeho matka. Jej syn sníva o tom, že sa stane hasičom a vďaka hasičskému zboru v Haywarde sa Henrymu jeho želanie splnilo. Na jeden deň sa stal hasičom a dokonca asistoval pri operácii.

Hasiči ho poslali do malej chatky v ich výcvikovom zariadení, aby „bojoval s plameňmi“ a stal sa hrdinom. Okamžite sa potom zúčastnil na sprievode. „Cíti sa silný a šťastný, že ho všetci povzbudzujú. Cíti lásku všetkých okolo seba. Priniesli sme mu trochu radosti do jeho ťažkého života,“ povedala nadšene jeho mama.

Podeľte sa o tento príbeh aj so svojimi priateľmi.