Štvorročné dievčatko bolo doma so svojou mamou a súrodencami, keď sa stalo niečo, čo by vystrašilo tých najodvážnejších dospelých!

Štvorročné dievčatko bolo doma so svojou mamou a súrodencami, keď sa stalo niečo, čo by vystrašilo tých najodvážnejších dospelých!

25 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Štvorročné dieťa zavolalo na číslo 911 po tom, čo našlo mamu v bezvedomí na podlahe. Zachránilo jej život…Dievčatko vošlo do kuchyne a našlo svoju mamu Haley Glaser v bezvedomí na podlahe

Isla bola vo svojom Franklin Township, New Jersey, doma so svojou 2-ročnou sestrou a 1-ročnými bratmi-dvojičkami, keď jej mama mala zdravotnú nehodu.

Napriek tomu, že mala len 4 roky, odvážne sa pustila do akcie a zavolala 911.

„Moja mama spadla a nemôže hovoriť,“ povedala Isla dispečerovi 911. Potom povedala, že má zavreté oči, nespí a že sú v kuchyni.Zostala na linke, pokojne odpovedala na otázky a oznámila dispečerovi, kde býva a že jej otec je v práci. Po príchode záchrannej služby sa Isla podarilo otvoriť zamknuté vchodové dvere domu a pri vstupe do domu odvolali rodinných psov. Dokonca kŕmila svojich mladších súrodencov a udržiavala ich v pokoji.

Haley bola urýchlene prevezená do nemocnice, kde sa podľa News 12 New Jersey niekoľko dní zotavovala z bakteriálnej infekcie. Haley a jej manžel naučili svoje staršie deti, čo robiť, ak by sa niečo také stalo; dôležitá životná zručnosť, najmä keď Islaina mama trpí zdravotným stavom.

„Ľahko sa mohla vystrašiť a čelila skutočne potenciálne nebezpečnej a strašidelnej situácii, ale zvládala to s úplnou kontrolou a pokojom,“ povedala jej hrdá mama pre ABC News.

4-ročná poctená za to, že zavolala 911 po tom, čo jej mama skolabovala, čo jej pravdepodobne zachránilo život

Miestne policajné oddelenie bolo tak ohromené Islinin hrdinským činom, že zorganizovali podujatie na jej počesť. „Poznám dospelých, ktorí nedokážu zvládnuť tento typ incidentu s toľkou statočnosťou a vyrovnanosťou,“ povedal poručík Phillip Rizzo z polície Franklin Township.

Dievča bolo ocenené za svoje „statočné a hrdinské úsilie“ a stalo sa čestným mladším policajtom.

Len 4-ročná Isla čelila situácii, ktorá  by väčšinu z nás priviedla k panike, no zostala úplne pokojná. Je superhrdinka. Prosím zdieľajte jej príbeh.