Žobrajúci chlapec ide k autu žobrať peniaze, ale keď sa pozrie dovnútra, zrazu začne vzlykať…

Žobrajúci chlapec ide k autu žobrať peniaze, ale keď sa pozrie dovnútra, zrazu začne vzlykať…

25 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Tento mimoriadne dojímavý príbeh pochádza z Nairobi v Keni. Malý John Tuo je chlapec bez domova, ktorý žije na ulici. Snaží sa uživiť žobraním. Takýchto detí bez domova je veľa, často ich považujú za zlodejov a drzých žobrákov, ale tento chlapec dokázal, že žobral z núdze a má zlaté srdce.

Jedného dňa išiel John k autu Gladys Kamandeovej, aby si vypýtal peniaze. Táto pani mala vážne ochorenie pľúc, bola napojená na kyslíkovú bombu a mala aj niekoľko nástrojov, ktoré potrebovala na normálny život. Počas jednej z operácií prišla aj o zrak…

Keď uvidel všetky tie nástroje, spýtal sa, na čo slúžia. Gladys mu to povedala, zatiaľ čo malému chlapcovi sa po lícach kotúľali slzy a potom začal srdcervúco vzlykať. Johnov život nebol ľahký, žil na ulici, ale uvedomoval si, že jej život bol oveľa ťažší ako jeho.

John povedal Gladys, že dúfa, že má dosť peňazí na liečbu. Potom jej dal všetky peniaze, o ktoré ju prosil. Ľudia, ktorí túto scénu videli, ju natočili a zverejnili na internete. Príbeh Johna a Gladys sa v Keni rozšíril ako lesný požiar na internete a spustil kampaň na získavanie finančných prostriedkov.

Od chvíle, keď sa stretli, sa život Gladys a Johna zmenil. Gladys na malého chlapca nemohla zabudnúť a urobila všetko pre to, aby ho zachránila pred ulicou. Takisto zariadila, aby sa John mohol vrátiť do školy. Chlapec jej povedal, že do školy chodí veľmi rád, pokiaľ zostane v blízkosti Gladys, ktorú považuje za svoju novú matku.

Je to veľmi dojemný príbeh dvoch ľudí, ktorí majú ťažký život, ale nájdu spôsob, ako si navzájom pomôcť. Zdieľajte tento príbeh aj so svojimi priateľmi.