Táto žena schudla 184 kg! Po schudnutí je na nepoznanie. Pozrite sa na to!

Táto žena schudla 184 kg! Po schudnutí je na nepoznanie. Pozrite sa na to!

11 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Schudnúť nie je ľahké, ale stále je to jednoduchšie ako udržať si dosiahnutú ideálnu hmotnosť. Predstavte si, že máte viac ako 100 kg, ťažko chodíte, plávate, stojíte rovno a ohýbate sa. Taká bola minulosť Nikki Websterovej. Vo veku 34 rokov vážila 272 kg a jej stav bol kritický, prakticky umierala.

Nikkina neuveriteľná váha bola spôsobená závislosťou od jedla. „Moja váha ma úplne vyčerpávala. Moje telo bolo strašne bolestivé, nenávidela som ho. Povedala som si, že sa zabíjam svojou závislosťou od jedla,“ povedala Nikki. Zlom nastal, keď bola Nikki pozvaná do televíznej relácie.

Keď si Nikki uvedomila nebezpečný rozsah svojej obezity, súhlasila, že sa presťahuje do Texasu, aby mohla byť bližšie k svojmu lekárovi, doktorovi Nowzaradanovi. Je to lekár, ktorý sa špecializuje na ťažko obéznych pacientov. Nikki dúfala, že odpoveďou na jej problémy bude operácia na zníženie hmotnosti, ale tá si vyžadovala ďalšie operácie. Lekári jej povedali, že na operáciu by musela schudnúť aspoň 23 kg vlastnej váhy. Nikki sa to podarilo za menej ako 3 mesiace, takže jej urobili žalúdočný bypass.

Nikki sa veľmi obávala, že sa jej vrátia zlé návyky a že opäť priberie, ale obávala sa aj rizík spojených s operáciou. „Michael, jeden z mojich najlepších priateľov, tento rok tiež podstúpil operáciu bypassu žalúdka a zomrel. Zničilo ma to.“  Napriek tomu sa do operácie pustila. Našťastie sa im to podarilo a nasledujúci rok bol pre ňu neuveriteľným obdobím. Za rok schudla 90 kg. Fotografie pred a po hovoria samy za seba. Nikki je dnes úplne iný človek.

Aby sa Nikki dostala ku koreňom svojej ťažkej obezity, musela sa dostať ešte hlbšie. Spojila sa s terapeutom, ktorý jej pomohol zastaviť návrat k starým zlozvykom. Lekár jej tiež odporučil dermabráziu, aby sa zbavila prebytočnej kože. To Nikki ešte viac motivovalo. Po schudnutí 160 kg nadváhy podstúpila operáciu, pri ktorej jej odstránili 25 kg kože. Dnes Nikki váži 88 kg a naďalej bojuje za to, aby bola zdravšia a cítila sa ešte lepšie.

Aký inšpiratívny príbeh! Čerešničkou na torte je, že Nikki sa nedávno vydala za svoju životnú lásku Marcusa. Schudnúť a zmeniť škodlivý životný štýl je veľmi náročná úloha a vyžaduje si neuveriteľné množstvo práce. Nikki je fantastickým príkladom toho, že nikdy nie je neskoro začať a že ak naozaj chceme, môžeme urobiť čokoľvek.