Tínedžer vyzbieral 186 000 dolárov pre 81-ročnú pracovníčku Walmartu, aby mohla splatiť hypotéku a konečne odísť do dôchodku!

Tínedžer vyzbieral 186 000 dolárov pre 81-ročnú pracovníčku Walmartu, aby mohla splatiť hypotéku a konečne odísť do dôchodku!

12 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Všetkých nás v mladosti učili, aby sme pomáhali ľuďom, ktorí majú možno menej šťastia ako my sami. Robiť pekné veci pre ľudí a robiť gestá na zlepšenie ich života by malo byť neoddeliteľnou súčasťou modernej spoločnosti. Žiaľ, zdá sa, že koncept dobročinnosti a dávania druhým, keď máte nadbytok, v priebehu rokov neustále upadá.

Nie, raz za čas narazíme na príbeh, ako je tento, ktorý dokonale demonštruje krásu, ktorú možno nájsť v tom, že sa pre cudzích ľudí v núdzi urobí niečo viac. Podľa správ si Devan Bonagura z New Jersey všimol staršiu ženu, ktorá pracovala v jeho miestnom obchode Walmart. Vzhľadom na jej pokročilý vek jednoducho nevedel pochopiť, prečo stále pracuje a neužíva si dôchodok. Nakoniec sa rozhodol podať pomocnú ruku, ktorá vyvolá vlny na internete.

Devan začal zdieľaním krátkeho, 15-sekundového videa na TikTok, na ktorom je zobrazená stará pani sediaca za stolom v odpočinkovej miestnosti v obchode Walmart v meste Hackettstown v štáte New Jersey uprostred svojej zmeny. Tou starenkou bola 81-ročná Nola Carpenterová, obyvateľka New Jersey, ktorá pracovala v tom istom obchode Walmart viac ako 20 rokov.

Ako už bolo spomenuté, 15-sekundový klip, ktorý Devan nahral na TikTok, sprevádzaný textom „Život by nemal byť taký ťažký“…, zasiahol internet. Mnohí diváci s Nelou súcitili, zatiaľ čo iní vyjadrili šok z toho, že napriek 81 rokom musí stále pracovať. Po ohlase na video sa Devan rozhodol, že musí zistiť či by sa jej nedalo pomôcť viac. Keď sa Devan dozvedel, že Nola pracuje, aby zarobila dosť peňazí na splatenie hypotéky, a to za mzdu niekde medzi 17 a 19 dolármi na hodinu, vytvoril pre 81-ročnú starenku zbierku s názvom: „Pomôžme Nole na dôchodok.“

„Nola pracuje vo Walmarte a to hovorí dosť. Spojme sa všetci a pomôžme,“ stálo v nadpise. Je neuveriteľné, že manažér obchodu kontaktoval Devana a žiadal, aby video aj zbierku pre Nolu vymazal, pričom tvrdil, že jeho podnik je v dôsledku toho ohrozený a vyhrážal sa, že do toho zapojí políciu. Devan reagoval tak, že si stál za svojím. Povedal: „Povedal som im, aby urobili, čo musia, pretože ja tie peniaze tej žene tak či onak vyzbieram.“

Rýchly posun vpred: 5. novembra bolo zverejnené video a Devan nečakane navštívil Nolu. Po chvíli rozhovoru s ňou previedol na jej účet 110 000 dolárov získaných prostredníctvom zbierky. Keď 81-ročná žena vysvetlila, že bude musieť pracovať, aby doplatila ďalších 60 000 dolárov, ktoré jej zostali na hypotéku, Devan sa rozhodol nechať stránku GoFundMe v prevádzke, kým nedosiahne sumu presahujúcu 186 000 dolárov.

„Cítim sa dobre a som vďačná Devanovi za to, čo urobil, inak by nič z toho nebolo možné,“ povedala Nola, ktorá si konečne mohla dovoliť odísť do dôchodku. Nola, ktorá vyjadrila smútok nad myšlienkou, že jej budú chýbať stáli zákazníci, potvrdila, že bude pokračovať v práci počas nadchádzajúcej dovolenkovej sezóny a začiatkom roka 2023 odíde do dôchodku.

Sme veľmi radi, že Nola sa už nemusí obávať o prácu a môže v pokoji odísť do dôchodku.

Prosím, zdieľajte tento článok, ak vám vyčaril úsmev na tvári. Myslím, že sa všetci zhodneme na tom, že svet potrebuje viac ľudí, ako je Devan.