Zdravotná sestra porušila nemocničné pravidlá a splnila posledné želanie umierajúceho muža…

Zdravotná sestra porušila nemocničné pravidlá a splnila posledné želanie umierajúceho muža…

10 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Posledným želaním umierajúceho muža bola cigareta a pohár vína, ktoré mu podával personál dánskej nemocnice.  Podľa príspevku na Facebooku bol 75-ročný Carsten Flemming Hansen vyhlásený za nevyliečiteľne chorého. Muža hospitalizovali s aneuryzmou aorty a vnútorným krvácaním.

Lekári predpovedali, že Carstenovi zostáva len niekoľko dní alebo hodín života, kým zomrie. Personál sa s týmto vedomím rozhodol neoperovať, ale rešpektovať mužovo želanie, umožniť mu dôstojný odchod a splniť jeho posledné želanie.

Zdravotné sestry z Univerzitnej nemocnice v Aarhuse sa rozhodli porušiť pravidlá a vytlačili staršieho muža na balkón jeho nemocničnej izby, kde mohol pozorovať západ slnka, vychutnať si pohár chladného bieleho vína a vyfajčiť poslednú cigaretu v spoločnosti svojej rodiny.

V príspevku sa uvádza, že zdravotné sestry aj rodinní príslušníci sa zhodli na tom, že splnenie posledného želania je dôležitejšie ako správnosť liečby a dodržiavanie pravidiel prevencie. „Príbuzní boli samozrejme zdrvení, že muž zomrel, ale atmosféra bola veľmi príjemná a pokojná,“ povedala jedna zo sestier, Rikke Kvistová.

Čo si myslíte? Postupovali zdravotnícki pracovníci správne?

Ak sa vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!