To, čo robí tento otec pre deti v núdzi, je neoceniteľné!

To, čo robí tento otec pre deti v núdzi, je neoceniteľné!

8 mája, 2022 0 Od Redakcia

Keď syn Michaela Campa požiadal, aby mu zostavil ruku, jeho otcovské inštinkty sa ozvali a on sa pustil do práce.
Michaelov syn Carter sa narodil bez pravej ruky, čo jeho rodičia vedeli už z 12-týždňového ultrazvuku. Hoci sa Carterovi darilo, potreboval pomoc.

Michael spočiatku netušil, čo robí. Bol to zdĺhavý proces učenia, pokusov a omylov. Preto sa obrátil na e-NABLE, skupinu dobrovoľníkov, ktorí sa špecializujú na vytváranie umelých rúk. Po nejakom čase Michael postavil ruku, ktorú chcel jeho syn, ale medzitým sa podujal na misiu.

Ako môžete poprieť úsmev, ktorý prichádza s dokonalou umelou rukou? Každá ruka stojí 10 až 50 dolárov a tak Michael a Carter začali vyrábať ruky pre deti v núdzi – zadarmo.

Svoj projekt nazvali „Claws From Carter“ a vyzdobili ich rôznymi vzormi, od superhrdinov až po tímy. Michael pridal ku Carterovmu najnovšiemu návrhu svietiaci fidget spinner. Reakcie, ktoré dostali, boli úžasné a vyčarili deťom, ktorým pomohli, veľa úsmevov. A dobrovoľníci e-NABLE o nich hovoria len to najlepšie.

„Michael a Carter sú všetkým, v čo naša komunita od začiatku dúfala,“ napísala Jen Owenová, dobrovoľníčka.

Obaja pokračujú vo svojej misii. Vytvárajú ruky pre iné deti, ale zároveň sa delia o svoje skúsenosti. Pomáhajú ostatným rodinám, aby sa pomocou 3D tlače naučili sami vyrábať umelé ruky.

Úžasné. Podeľte sa o ich príbeh aj s ostatnými :).