To, čo sa mu stalo je neuveriteľné: Vážne varovanie pre nás všetkých!

To, čo sa mu stalo je neuveriteľné: Vážne varovanie pre nás všetkých!

7 júna, 2022 0 Od Redakcia

Mnohí z nás poznajú situáciu, keď sa preťažujú v škole alebo v práci a aby sa udržali na vrchole síl, namiesto odpočinku siahajú po energetických nápojoch, aby zo seba dostali viac. Tieto nápoje však môžu spôsobiť vážne škody.

Ako čo? Tento muž takmer zomrel, pretože vypil príliš veľa energetických nápojov.

Jeho pravidelná konzumácia energetických nápojov viedla k tejto diere v lebke, ktorá tam zostane navždy.

Manželka rozprávala príbeh svojho manžela

Žena prehovorila po tom, čo jej manžela závislosť od energetických nápojov takmer stála život. Brianna rozprávala, ako jej manžel Austin utrpel mŕtvicu, po ktorej mu v lebke zostala obrovská diera. Stalo sa to, keď čakala ich prvé dieťa.

Bol na to zvyknutý kvôli svojej práci

Austin začal piť energetické nápoje po tom, ako sa predĺžil jeho pracovný čas a častejšie dochádzal do práce. Rýchlo sa z toho stal zvyk a Austin ich čoskoro vypil obrovské množstvo. Lekári tvrdia, že práve to nakoniec spôsobilo Austinovu mŕtvicu.

Čakanie na deti bolo pre oboch vzrušujúcim obdobím

„Tehotenstvo je jednou z najúžasnejších ciest, na akú sa človek môže vydať. Prinášate na svet nový život a cítite bezpodmienečnú lásku k človeku, ktorého ste nikdy nevideli. Austin a ja sme boli takí nadšení, že sme sa nemohli dočkať, kedy ho uvidíme, privezieme domov a konečne budeme rodina,“ povedala Brianna.

Austin bol hospitalizovaný

Keď lekári zistili, že na vine sú energetické nápoje, Austina okamžite previezli na operáciu mozgu a nariadili mu dvojtýždňový pobyt v nemocnici. Kým sa toto všetko dialo, do pôrodu zostávalo len niekoľko týždňov. Keď Brianna porodila ich syna, Austin sa zobudil a konečne sa mohol stretnúť so svojím novorodencom.

Dva mesiace testov a operácie

Po niekoľkých operáciách mohol Austin konečne odísť z nemocnice domov, ale bohužiaľ s obrovskou dierou v lebke. Bolo to, akoby mu z čela kus vytrhli. Briana sa stará o svojho manžela a vychováva ich syna. „Náš život nie je obyčajný, je plný návštev lekárov a nemocníc, ale stále sme tu a stále bojujeme,“ hovorí.

Každý deň vstávam, aby som sa starala o svojho krásneho syna a manžela. Pripravujem mu jedlo, poskytujem fyzioterapiu, logopédiu, ergoterapiu a pomáham mu s osobnou hygienou. Pomáham mu so všetkým, čo potrebuje a medzitým sa starám o nášho veľmi aktívneho osemmesačného syna.

Som unavená, ale snažím sa zo situácie vyťažiť čo najviac. Už to nie je ten istý človek, do ktorého som sa zamilovala, ale stále ho milujem a spoločne bojujeme za to, aby sa zotavil a mal lepší život. Jedného dňa sa nám to podarí.

Odborníci tiež varujú

Národný inštitút zdravia (NIH) uvádza, že nadmerná konzumácia kofeínu môže spôsobiť vážne zdravotné ťažkosti vrátane kardiovaskulárnych problémov. Podľa NIH sa počet návštev pohotovosti v súvislosti s energetickými nápojmi zdvojnásobil, najmä medzi ľuďmi staršími ako 40 rokov.

Energetické nápoje môžu byť nebezpečné, pretože vysoké hladiny kofeínu môžu spôsobiť vážne poruchy srdcového rytmu, vysoký krvný tlak a poruchy krvného obehu. Výskumníci z Americkej asociácie srdca upozorňujú na nebezpečenstvo energetických nápojov.

Tieto nápoje môžu narušiť kvalitu spánku, spôsobiť rýchle búšenie srdca a úzkosť, prispieť k tráviacim problémom, zvýšiť krvný tlak a viesť k dehydratácii.

Zdieľajte tento príspevok aj s ostatnými a varujte aj svojich priateľov a rodinu.