Zomierajúci otec s rakovinou sprevádzal svoju jedinú dcéru na svadbu až do kostola, ležiac na nosidlách…

Zomierajúci otec s rakovinou sprevádzal svoju jedinú dcéru na svadbu až do kostola, ležiac na nosidlách…

15 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Toto je dojímavý moment, keď umierajúci otec odprevadil svoju dcéru do kostola na jej svadbu, keď ležal na nosidlách.
65-ročný Pedro Villarin trpel rakovinou pečene v poslednom štádiu, ale jeho posledným želaním bolo sprevádzať svoju dcéru Charlotte Villarinovú do kostola na jej svadbe s Markom Cordovom.

Pár presunul dátum svadby o dva mesiace skôr, keď sa Pedrovo zdravie začalo zhoršovať, aby sa uistil, že otec nevesty bude prítomný. 65-ročný muž bol posledný rok kvôli chorobe pripútaný na lôžko, preto mu rodina zaplatila sanitku a súkromnú zdravotnú sestru, aby ho odviezli na svadbu, ktorá sa konala v meste Las Pinas na Filipínach.

Pán Villarin mal podľa plánu sprevádzať svoju dcéru do kostola na invalidnom vozíku, ale nemal dosť síl, a tak použili nosidlá sanitky. Muž zomrel 12. augusta, tri dni po svadbe. „Bol to dojímavý moment,“ povedala pani Villarinová. „Otec si želal, aby sa jeho dcéra vydala a my sme mu to splnili.“

„Tento deň bol sladko-horký. Kráčal so mnou s vedomím, že nás opustí, ale bola som rada, že tam bol. Som rada, že ma mohol vidieť, ako sa vydávam.“ Svadobný fotograf, pán Law Tapalla, povedal: „Pedro Villarin sprevádzal svoju dcéru do kostola ako každý otec, aj keď mu to zdravotný stav veľmi sťažoval.“ Jeho dcéra neskôr oznámila smutnú správu, že jej otec zomrel niekoľko dní po svadbe.

Pani Villarinová povedala: „Táto svadba bola pre neho všetkým, pretože ma chcel sprevádzať do kostola a byť svedkom mojej svadby.“ Povedala tiež, že sa obáva, že jej otec sa nebude môcť zúčastniť na obrade, pretože bol nedávno hospitalizovaný kvôli zhoršujúcemu sa stavu. „Stále sme boli v nemocnici,“ povedal Villarin.

„Zaplatili sme sanitku a súkromnú zdravotnú sestru. Mysleli sme si, že by mohol sedieť na vozíku, ale nakoniec to nezvládol, tak použil nosidlá zo sanitky. Ale naozaj trpel, pretože mal v tom čase veľké bolesti. Ďakujeme Bohu, že mohol byť s nami.“ Jeho dcéra zdieľala svoju fotografiu na sociálnych sieťach a pod ňu napísala: „Ocko, mám ťa veľmi rada.“

„Bolo to naozaj bolestivé. Ale keď viem, že opustil tento svet a splnil si svoj sen, som šťastná.“ Svadobné video a fotografie boli zdieľané na sociálnych sieťach, kde vyvolali emócie užívateľov internetu.

 

Zdieľajte tento dojemný príbeh aj ďalej s ostatnými.