Trojročný chlapec, ktorý prišiel o nohy v dôsledku meningitídy, urobil prvé kroky s protézami. Jeho šťastná tvárička hovorí za všetko…

Trojročný chlapec, ktorý prišiel o nohy v dôsledku meningitídy, urobil prvé kroky s protézami. Jeho šťastná tvárička hovorí za všetko…

27 mája, 2022 0 Od Redakcia

Malý chlapec, ktorému kvôli meningitíde amputovali obe nohy, urobil prvé kroky s novými protézami. Trojročný Taylor Lius ochorel na meningitídu v apríli 2018, keď mal osem mesiacov. V kóme bojoval o život 17 dní. Lekári mu dávali len niekoľko hodín života a rodine povedali, aby sa pripravila a rozlúčila s Taylorom.

Vtedy mu museli amputovať obe ruky a jednu nohu. Neskôr sa rozhodli, že mu budú musieť amputovať aj druhú nohu. Taylorovi pred niekoľkými mesiacmi nasadili protézy nôh a po prvý raz môže chodiť po vlastných.

„Som tak šťastná. Vzhľadom na to, čím si v živote prešiel, je vidieť, že sa nenechá ničím zastaviť,“ povedala jeho matka. „Vedela som, že sa to raz stane, ale nečakala som, že to bude tak skoro,“ dodala. „Spočiatku nebol taký sebavedomý, ale teraz sa snaží napodobňovať ostatných na klinike a veľmi mu to pomáha,“ povedala jeho mama.

Taylor chodí každé dva týždne do fyzioterapeutického centra, kde pod dohľadom odborníkov robí prvé samostatné kroky. “ Som im nesmierne vďačná,“ povedala Taylorova mama.

„Najprv som sa bála nechať ho tam samého, ale pracovníci ma veľmi podporili a boli k Taylorovi úžasní,“ dodala.