Trpasličí pár má tri deti a napriek kritike vytvára šťastnú rodinu…

Trpasličí pár má tri deti a napriek kritike vytvára šťastnú rodinu…

9 apríla, 2024 0 Od Redakcia

„Náš život je plný šťastia.“

Pár s trpasličím vzrastom bol šikanovaný za svoje rozhodnutie mať deti. Napriek kritike sa Charlie a Cullenovi narodili dve dievčatká a teraz čakajú tretie dieťa. Má naozaj niekto právo rozhodovať o tom, kto bude mať deti a kto nie?

Charlie Adamsová je mladá mamička, ktorá trpí trpasličím vzrastom. Trpí achondropláziou, anatomickým ochorením gekónov, ktoré sa vyznačuje veľkou hlavou, malými končatinami a nízkou výškou. Jej manžel Cullen má tiež trpasličiu postavu, ale inú formu.

Rozhodli sa založiť rodinu napriek riziku, že tieto gény prenesú na svoje deti.

Pre Charlie to bolo riziko, ktoré sa oplatilo podstúpiť a stať sa mamou. Žena sa rozhodla zdieľať svoj príbeh na Instagrame a okrem niekoľkých pozitívnych komentárov sa dočkala aj kritiky.

„Kritizovali ma za to, že som sa rozhodla mať deti za týchto podmienok,“ povedala a pripomenula svojim sledovateľom, že hoci je jej prípad nezvyčajnou situáciou, každé tehotenstvo má riziká a každé tehotenstvo má problémy.

Napriek šikanovaniu, ktorému boli manželia vystavení, pokračovali v zdieľaní svojich životov na sociálnych sieťach a ukázali, že žiť s trpaslíctvom neznamená žiť s obmedzeniami. Vysvetlila tiež niečo viac o genetických poruchách, ako je napríklad trpasličí vzrast.

„Osemdesiat percent ľudí s trpasličím vzrastom sa narodí rodičom s priemerným vzrastom.

Každému sa môže narodiť dieťa s trpasličím vzrastom bez predchádzajúceho ochorenia a nebyť genetického testovania, možno by ste sa to dozvedeli až niekoľko mesiacov po narodení,“ vysvetlila.

Obe jej deti sa totiž narodili s rôznymi genetickými poruchami. Staršia dcéra Tilba zdedila Charlienu achondropláziu, zatiaľ čo mladšia Tully zdedila gény svojho otca. Charlie hovorí, že rozhodnutie mať deti bolo nakoniec výlučne jej vlastné, ale dúfa, že zdieľanie jej skúseností pripomenie všetkým, aby neodsudzovali bez toho, aby boli informovaní.

Zdieľajte ich príbeh aj s ostatnými …