Viac ako 10 rokov snaženia: Pár konečne privítal svoje prvé dieťatko: „Je to zázračné dieťa“!

Viac ako 10 rokov snaženia: Pár konečne privítal svoje prvé dieťatko: „Je to zázračné dieťa“!

11 februára, 2022 0 Od Redakcia

Pár zo Severnej Karolíny, ktorý sa od svadby  snažil o dieťa, nedávno privítal svoje prvé dieťa. Po ceste za plodnosťou, ktorá trvala viac ako desať rokov, sa Susie (50) a Tonymu Troxlerovi (61) v septembri 2021 narodilo dievčatko.

„Vždy to hovorili pekne, ale v konečnom dôsledku, keď si vezmete všetok oficiálny lekársky žargón, bolo to nie! Povedali: ‚To sa nedeje, takže budete potrebovať veľa pomoci‘,“ povedala Susie.

Napriek všetkému, čo proti nim fungovalo, majú teraz pár 2-mesačné dieťa.

Ako väčšina párov, aj Susie povedala, že „predpokladali“, že po svadbe otehotnejú, ale „z jedného roka sa stali dva, potom tri, ale keď to bolo deväť, 10, 11 rokov, povedali sme si, že sa niečo deje a nie som si istý, čo to je.“

Pár z Greensboro v Severnej Karolíne čelil početným zdravotným komplikáciám.

„Mala som veľa maternicových fibroidov.“ Bola som príliš stará a Tony mal nejaké zdravotné problémy, takže medzi nami dvoma nebude dieťa,“ povedala. Hoci nie je nemožné otehotnieť v neskoršom veku, prináša so sebou riziká.

Preeklampsia, gestačný diabetes, mimomaternicové tehotenstvo, potrat, mŕtve narodenie a riziko potreby pôrodu cisárskym rezom sa výrazne zvyšujú, keď otehotniete vo veku 50 rokov. Troxlerovci išli na kliniku pre plodnosť, kde lekári vyskúšali niekoľko spôsobov liečby, aby pomohli páru otehotnieť.

„Nič z toho nefungovalo a my sme boli pri našom poslednom embryu,“ povedala Susie. „Priviedli ma na ultrazvuk a prvé, čo povedali, bolo: ,Ach, ona sa hýbe!‘ Povedal som: ,Áno!‘“

29. septembra sa im narodila dcérka Lily.

„Tak veľmi ju milujem. Vždy, keď sa na ňu pozriem, mám pocit, že sa na ňu len pozerám. Je to úžasné!“ povedal Tony.

„Sme nadšení. Bez spánku, ale stojí to za to. Je to zázračné dieťa,“ povedala Susie.

Čerstvým rodičom blahoželáme! Nech je váš nový balík radosti všetko, čo ste si priali, a ešte viac!

Zdieľajte tento príbeh aj so svojimi priateľmi na Facebooku.