Žena bola prinútená k pôrodu v izolovanej cele…

Žena bola prinútená k pôrodu v izolovanej cele…

10 februára, 2022 0 Od Redakcia

23. júla 2017 Candace Steel porodila svoju teraz 4-ročnú dcéru v izolácii vo väznici Santa Rita v Dubline v Kalifornii. Od personálu nedostala žiadnu pomoc a až potom, čo porodila, zástupkyňa otvorila dvere jej cely, uvidela ju a povedala „och, dobre“.

Steelova nedávno po traumatickom zážitku dostala 250 000 dolárov.

Podľa správ bola Steelová zatknutá za neoprávnený vstup a ohrozenie detí na pozemku Caltrans. Zistili, že žije v „žalostných“ podmienkach so svojím priateľom a staršou dcérou. Tri dni pred pôrodom vo väzenskej cele ju previezli do nemocnice. Zistilo sa, že bola len v ôsmom mesiaci tehotenstva, „bolelo ju len brucho“ a nebola pripravená na pôrod.

Keďže sa domnievali, že predstiera bolesť, dostali juspäť do izolácie. O tri dni neskôr však Steelová vykríkla od bolesti, keď mala pôrodné bolesti a porodila vo väzenskej cele. V ten deň ju vraj videla aj zdravotná sestra.

„Stláčala som to tlačidlo volania milión, miliónkrát a nikto neodpovedal,“ povedala KTVU v roku 2018. „Úplne ma ignorovali. Všimla som si, že zatvorili malé okienko, aby stlmili moje výkriky, pretože som kričala: ‚Pomôžte mi! Pomôžte mi! Moje dieťa prichádza!‘“

Až keď sa jej narodila dcéra menom Hope, zástupca jej konečne otvoril dvere. „Stála som tam v kaluži vlastnej krvi…a jediné, čo zástupkyňa povedala, bolo: ,Ach, dobre.'“

Steelová, ktorá teraz žije v Las Vegas, zažalovala väzenie. 4. septembra 2021 jej bolo udelených 250 000 dolárov, no od 8. novembra ešte nedostala žiadnu platbu.

KTVU oznámila, že došlo k chybnej komunikácii a chyba bola opravená. Pokiaľ ide o Steelovú, bude šťastná, keď dostane nejakú kompenzáciu. „Je to skvelý pocit,“ povedala. „Keď dostanem tie peniaze do svojich rúk, bude to skvelé pre môjho manžela a moje deti.“

Časť peňazí plánuje použiť na kúpu nového bývania a zvyšok investovať.

V januári 2020 boli jej obvinenia zrušené. Je priam opovrhnutiahodné, že Candace musela rodiť sama v izolácii. Silne pochybujem, že je prvá a bohužiaľ asi nebude posledná.

Prosím, zdieľajte ďalej…