Všetci si mysleli, že táto 35-ročná žena je tehotná. V skutočnosti však dieťa v bruchu nemala…

Všetci si mysleli, že táto 35-ročná žena je tehotná. V skutočnosti však dieťa v bruchu nemala…

22 novembra, 2022 0 Od Redakcia

35-ročná žena vyzerala ako úplne obyčajná tehotná mamička. Cudzí ľudia jej často prenechávali svoje miesta v autobuse, aby si mohla oddýchnuť. V skutočnosti však tehotná nebola. Nanešťastie je to oveľa zložitejšie. Žena roky pracovala ako barmanka. Bohužiaľ, jej práca ju priviedla k závislosti na alkohole. Denne vypila tri fľaše vína, čo jej fatálne poškodilo pečeň.

V dôsledku toho sa zložky, ktoré sa spracovávali v pečeni, vstrebávali do brušnej dutiny. Pri cirhóze pečene zjazvené tkanivo nahrádza zdravé tkanivo. Výsledkom bolo, že žena zadržiavala tekutiny, čo spôsobilo, že sa jej nafúkol žalúdok a vyzerala ako tehotná žena. Tento stav sa nazýva ascites.

Teraz musí každé tri týždne chodiť do nemocnice, aby jej z tela odstránili prebytočnú tekutinu. Zákrok je strašne bolestivý. Naraz sa z nej odsaje približne 12 litrov tekutiny. Bohužiaľ, v takýchto situáciách je to nevyhnutné. Táto tekutina obsahuje živiny a toxíny, ktoré by mala spracovať pečeň.

35-ročná Jo zažila tragické následky nadmerného pitia alkoholu. Žiaľ, nejde len o „opicu“ alebo stratené spomienky. Pravidelná konzumácia alkoholických nápojov vedie k nespočetným vážnym ochoreniam a dokonca k smrti. Jedinou šancou ženy je transplantácia pečene, ale ani tá jej, žiaľ, nezaručí prežitie.

Príčin nadmerného pitia môže byť nespočetné množstvo. Niekedy sa to začína ako mladícky výstrelok. Mnohí mladí ľudia žijú „raz za život“. Pitie, drogy meniace myseľ, to všetko môže mať fatálne následky. V nemocniciach je podstatne viac ľudí mladších ako 30 rokov s ťažkým zlyhaním pečene, ako si myslíme. Za posledných desať rokov bol zaznamenaný 20 % nárast.

Zdieľajte tento varujúci článok aj s ostatnými.