Žena bola unavená z toho, že je na všetko sama a chcela dať manželovi lekciu: Kto to vzdal prvý?

Žena bola unavená z toho, že je na všetko sama a chcela dať manželovi lekciu: Kto to vzdal prvý?

7 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Istá žena sa rozhodla uskutočniť experiment priamo vo svojom dome. Na tri dni prestala upratovať dom, neumývala riad, neumývala, nečistila, skrátka, tri dni sa ničoho nedotkla. A prečo to všetko urobila? Žena bola presvedčená, že jej manžel rýchlo pochopí podstatu experimentu, ale mýlila sa.

Pod pseudonymom MissPotkin zdokumentovala na Twitteri experiment, ktorý pripravila pre svojho manžela, keď sa rozhodla skončiť s domácimi prácami. Žena bola unavená a chcela dať manželovi lekciu.

„Pred dvoma dňami som sa rozhodla prestať umývať riad. Každý deň varím obed a mám dosť práce v dome. Hromada riadu odvtedy narastá. V určitom okamihu vám dôjdu čisté lyžice, poháre a taniere. Kto z nás to vzdá ako prvý? Ja určite nie,“ napísala.

Pred dvoma dňami som sa rozhodla prestať umývať riad. Všetky večere pripravujem ja a už ma nebaví ani upratovať. Odvtedy sa objavila táto hromada…
Autorka príspevku chcela zistiť, v ktorom momente si manžel uvedomí, že aj on by mal doma pomáhať a robiť nejaké práce a nepovažovať to za bezpodmienečnú povinnosť svojej manželky.

Výsledok ju však prekvapil. O deň neskôr MissPotkin aktualizovala príspevok a vysvetlila, že jej doma došli čisté lyžice a čoskoro nebude mať z čoho jesť, ale jej manželovi to nevadí. Za celý čas vyniesol odpadky len raz. Žena tiež prestala robiť domáce práce a čoskoro sa v rohu chodby vedúcej do kúpeľne objavila hromada špinavého oblečenia. Jej manželovi to neprekážalo.

Nakoniec „slečna Potkinová“ prestala kupovať toaletný papier a rodina zostala bez základných hygienických potrieb. Tento nápad bol odsúdený na neúspech, ale časom si žena všimla zmenu. Jej manžel napríklad začal dávať špinavý riad do umývačky, ale spotrebič nezapol. Zvyšky jedla vyhodil z taniera a nenechal ich len tak na kuchynskej linke. Kúpil toaletný papier.

Čoskoro sa však stalo niečo, čo ženu potešilo. Manžel upratal dom a žena sa rozhodla, že to je jej osobné víťazstvo. Podľa pani Potkinovej táto skúsenosť podnietila jej manžela, aby prehodnotil svoje postavenie v domácnosti.

Ak sa Vám to páči, zdieľajte článok aj so svojimi priateľmi.